Šokiruojanti Pauliaus Morkūno patirtis – nesutikus migdyti sveiko šuns, baisūs grasinimai: pati su lopeta užmušiu

„Pasikalbėkim“ laidos vedėja Renata Šakalytė kalbina Paulių Morkūną. Vienas garsiausių Lietuvos veterinarų ir laidos „TV pagalba“ žvaigždė ryžosi itin atviram pokalbiui. Du sūnus su žmona Kristina auginantis vyras džiaugiasi tvirtais santykiais ir negaili gražiausių žodžių savo antrajai pusei. Pasirodo, judviejų meilė užgimė dar paauglystėje, o draugystė užsimezgė nuo mažų dienų.

„Buvom kaimynai, nes mus skyrė tik vienas namas, tai dažnai žaisdavome kartu. Pamenu, visokių išdaigų esam prikrėtę. Vieną žiemą paleidau sniego gniūžtę į Kristinos namų langą ir iškūliau stiklą. Abu paslėpėm visus įkalčius, bet vietoj dviejų stiklų lange liko tik vienas, tai būsimas uošvis, kuris prie to lango mėgdavo sėdėti, greit suprato, kad kažkas čia ne taip. Laimė, šis įvykis draugystei nepakenkė“, – juokiasi Paulius.

Genetikos dėstytoja universitete dirbanti Kristina dažnai padeda ir vyrui, mat šiuo metu jis daugiausia dėmesio skiria onkologinėmis ligomis sergantiems gyvūnams. Paulius prisipažįsta, kad į namus stengiasi neparnešti istorijų iš darbo, bet dažnai viduje būna prisikaupę per daug emocijų, kurias reikia išlieti.

„O kas geriau mane supras ir išklausys, jei ne žmona? Esu dėkingas jai už tai. <...> Ne veltui veterinarai yra dešimtuke tarp specialybių, kurių atstovai dažnai palūžta, patiria didžiulį stresą. Aš pats įsitikinau šimtus kartų, kokia mano darbe svarbi yra psichologija. Nors studijų laikais vengdavau eiti į šią discipliną, nes atrodė – kam ji reikalinga, dabar suprantu, kad tai vienas svarbiausių dalykų. Veterinarams, kaip ir gydytojams, reikia būti stipriems psichologiškai, o šiandien jaunimas dažnai nėra pilnai pasiruošęs“, – tikina Paulius.

Jo darbas tarsi amerikietiški kalneliai: vieną akimirką jis gelbėja gyvūno gyvybę ar priima į pasaulį ateinančius mažylius, kitą akimirką yra priverstas augintinį užmigdyti. Ši procedūra Pauliui emociškai vis dar sunkiausia, o labiausiai jį siutina atvejai, kai į kliniką ateina žmonės, prašantys užmigdyti visiškai sveiką, gyvenimo džiaugsmu trykštantį gyvūną.

„Šioje vietoje esu kategoriškas ir šeimininkams atvirai sakau savo poziciją. Bet teisiškai, veterinaras gali atimti gyvybę net visiškai sveikam gyvūnui ir nieko už tai nebus. Taigi jeigu aš nepadarau, ko esu prašomas, tai nereiškia, kad kiti veterinarai to nepadarys.

Štai neseniai buvo atvejis, kai atėjo į kliniką moteris ir pareiškė, kad nori užmigdyti savo sveiką šunį. Kodėl? Per garsiai loja! Nepatinka jai. Mums atsisakius, šeimininkė pratrūko: arba jūs užmigdykit, sako, arba aš jį tiesiog namie su kokia lopeta užmušiu. Aišku, pranešėm apie ją pareigūnams, bet tokie tyrimai labai lėtai vyksta“, – pasakoja Paulius.

Laidoje išgirsite dar vieną neįtikėtiną istoriją, kaip vyras buvusiai žmonai bandė atkeršyti per mylimą augintinį. Paulius taip pat atskleis, kodėl neišvyko į užsienį, nors daugybė žmonių jį ragino palikti Lietuvą, kaip atsidūrė „TV pagalboje“ ir kodėl jis sako, kad savo pacientų mylėti negalima?

Visą interviu su Pauliumi Morkūnu žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos Facebook paskyroje ir YouTube kanale.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer