Sprogimai tęsėsi 4–5 valandas: ukrainiečiai praneša apie dar vieną rusų nesėkmę

Antradienį rusų užgrobtoje karinėje bazėje netoli Melitopolio buvo sunaikinti rusų šaudmenys. Kaip praneša miesto meras Ivanas Fiodorovas, sprogimai tęsėsi kelias valandas.

Anot mero, rusų okupantai į šią bazę persikėlė neseniai, mat pagrindinę jų bazę neseniai sunaikino Ukrainos pajėgos, rašo „Kanal 24“.

Ši bazė yra įsikūrusi maždaug už penkių kilometrų nuo Melitopolio. Anot mero, čia yra du kariniai daliniai – Nepaprastųjų situacijų tarnybos ir dalinys, kurį Ukrainos ginkluotosios pajėgos naudojo karui prasidėjus.

„Sunaikinus karinę bazę, dalis priešo technikos ir amunicijos persikėlė į Myrne kaimą. Vakar apie 14:00 val. ten girdėjosi apie 20–25 sprogimai. Po to kilo juodi tiršti dūmai, o sprogimai tęsėsi 4–5 valandas“, – kalbėjo I. Fiodorovas.

Meras pridūrė, kad dėl detalesnių duomenų apie sprogimus reikėtų palaukti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pranešimo. Generalinio štabo pranešimo apie šį įvykį kol kas nėra.

Kartu I. Fiodorovas pažymėjo, kad naktis Melitopolyje taip pat nebuvo rami – visame mieste girdėjosi šaudynės. Liudininkai sako, kad šaudydami okupantai bando numušti Ukrainos bepiločius.

Kad naktį įvyko susišaudymas, patvirtino ir Zaporižios gynybos štabas. Pažymima, kad naktis nerami buvo tiek Melitopolyje, tiek Berdianske.

I. Fiodorovas pabrėžia, kad kelis mėnesius saugiai jautęsi okupantai dabar ėmė nerimauti. Rusai baiminasi, kad ukrainiečiai gali sunaikinti ne tik jų sandėlius, bet ir juos pačius.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija neteko 37 570 karių, 1649 tankų, 3832 šarvuočių, 217 lėktuvų, 188 sraigtasparnių, 678 bepiločių, 109 oro gynybos sistemų, 15 laivų ir kitos technikos.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer