Ukraina susigrąžino Kupjansko miestą: tai – stiprūs smūgis Rusijai

Ukrainos atstovai, o taip pat internetinėje erdvėje paviešintos fotografijos bei vaizdo įrašai liudija, jog iš Rusijos kariuomenės buvo perimta Kupjansko miesto kontrolė.

„The Guardian“, remdamasi JAV įsikūrusio karo studijų instituo analize, rašo, kad šio miesto susigrąžinimas Charkivo regione yra laikomas reikšminga Ukrainos pergale, mat tai nukirstu vieną pagrindinių Rusijos kariuomenės logistinių mazgų

Be to, priduriama, kad tai taip pat susilpnintų rusų antžeminio ryšio komunikacines linijas.

Žemėlapis, kuriuo socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalijo Suomijos saugumo ir žvalgybos tarnybos vyresnysis analitikas Veli-Pekka Kivimäki, atskleidžia, kad Kupjansko miestas – vienas pagrindinių taškų, kuriame susijungia svarbiausios šiaurės rytų Ukrainos geležinkelio linijos.

Vadinasi, šio miesto praradimas gali itin apsunkinti Rusijos logistinę padėtį, tiekiant reikiama karinę techniką, įrangą.

„The Guardian“ rašo, kad, panašu, jog Ukrainos kariuomenė taip pat perėmė Iziumo miesto kontrolę.

Ukrainos žurnalistai taip pat socialiniuose tinkluose dalijasi vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas momentas, kai Ukrainos karinės pajėgos ankstų sekmadienio rytą pasiekė Kupjansko miesto teritoriją.

Ukrainos specialiosios pajėgos socialiniuose tinkluose paskelbė nuotraukų, kuriose matomi ukrainiečių kariai „Kupjaske – mieste, kuris buvo ir visada bus Ukrainos“.

Vienas regiono administracijos pareigūnas taip pat paskelbė Kupjanske darytą ukrainiečių karių nuotrauką su prierašu: „Kupjansas yra Ukraina“.

Kupjanske gyvena apie 27 tūkst. žmonių.

Ukrainos pajėgos jau atkovojo 30 gyvenviečių Charkivo srityje – V. Zelenskis

Rusija penktadienį pranešė siunčianti karių pastiprinimą į Ukrainos rytinę Charkivo sritį, kur ukrainiečių pajėgos, vykdydamos plataus masto kontrpuolimą, jau atkovojo iš rusų dešimtis gyvenviečių.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vakariniame kreipimesi sakė, kad Ukrainos kariai iš Rusijos pajėgų jau atkovojo 30 vietovių.

„Pamažu perimame naujų gyvenviečių kontrolę. Visur grąžiname Ukrainos vėliavą ir apsaugą mūsų piliečiams“, – sakė jis, ragindamas ukrainiečius pranešti apie bet kokius okupacinių pajėgų padarytus nusikaltimus.

Vykdydami tyrimą dėl galimo karo nusikaltimo, Ukrainos pareigūnai viename Charkivo srities kaime, neseniai atkovotame iš Rusijos pajėgų, ekshumavo du kūnus.

Hrakovės kaime pirmosiomis Rusijos invazijos savaitėmis vyko įnirtingos kovos.

Penktadienį Rusijos valstybinė žiniasklaida paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip Charkivo srityje asfaltuotais keliais ir lauko keliukais rieda karinės transporto priemonės su negrabiai užrašyta raide „Z“, tapusia Rusijos pajėgų invazijos į Ukrainą simboliu.

Maskvos primestos administracijos pareigūnas Vitalijus Hančevas televizijos reportaže sakė, kad šalia Balaklijos miesto, kurį ketvirtadienį paskelbė atkovojusios ukrainiečių pajėgos, vyksta „įnirtingi mūšiai“.

„Mes nekontroliuojame Balaklijos. Bandoma išstumti Ukrainos pajėgas, tačiau vyksta įnirtingi mūšiai, o mūsų kariai įstrigę prieigose“, – sakė jis.

„Dabar ten atgabenti Rusijos rezervai, mūsų kariai duoda atkirtį“, – pridūrė V. Hančevas.

Šį maždaug 27 tūkst. gyventojų turintį miestą Rusijos pajėgos, invaziją į Ukrainą pradėjusios vasario 24 dieną, užėmė kovo pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer