Ukrainiečių pergalė jūroje – atstūmė Rusijos laivyno pajėgas daugiau nei 100 km

Ukrainos karinis jūrų laivynas pranešė atstūmęs Rusijos Juodosios jūros laivyną daugiau nei 100 km nuo Ukrainos krantų. Pasak JAV Karo studijų instituto (ISW), tai greičiausiai sumažins Rusijos blokados spaudimą pietiniams Ukrainos uostams.

Institutas rėmėsi Ukrainos karinio jūrų laivyno ir Didžiosios Britanijos žvalgybos pranešimais, kad Rusijos karinis jūrų laivynas buvo priverstas pakeisti taktiką Juodojoje jūroje.

Taip pat ISW atsižvelgė į Ukrainos gynybos ministerijos pranešimą, kad Rusijos kariai Kryme dislokavo papildomas oro gynybos divizijas S-300.

„Apibendrinant, šie pranešimai rodo, kad Ukrainos karinio jūrų laivyno spaudimas ir priešlaivinės raketos, tikriausiai įskaitant Jungtinės Karalystės ir kitų valstybių tiekiamas, privertė nuo Ukrainos krantų atstumtą Rusijos grupę Juodosios jūros šiaurės vakaruose labiau pasikliauti pakrančių ir oro gynyba“, – sakė analitikai.

„Ukraina tikriausiai bandys pasinaudoti šiais laimėjimais, kad sumažintų ekonominį Rusijos blokados spaudimą Ukrainos uostams ir sieks papildomos ekonominės paramos Vakaruose, įskaitant galbūt naujų tarptautinės pagalbos maršrutų atidarymą Ukrainai“, – prognozuoja ISW ekspertai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer