Viktorijos Čmilytės-Nielsen šeimoje – šventė: sūnus verčia naują gyvenimo lapą

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen namuose – šventė: mokyklą baigė jos sūnus Aleksandras.

Brandos atestatas vaikinui įteiktas Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje. Džiugiomis naujienomis politikė pasidalijo socialiniuose tinkluose.

„Naujam etapui sūnus pasiruošęs Atrodo, gana rimtai nusiteikęs gyvenimą sieti su skaičiais“, – rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen darbotvarkė – itin užimta. Keturių vaikų mama darbo dienas leidžia Vilniuje, o savaitgaliais skuba į gimtuosius Šiaulius. Moteris neslepia, jog dėl sėkmingos politinės karjeros teko daug paaukoti.

Sakyčiau, kad per daugiau nei pusantrų metų, kai esu Seimo pirmininkė, akivaizdu, jog darbotvarkės yra tokios, kad kalbėti apie kažkokį poilsį, asmeninius pomėgius nebėra prasmės.

Be kita ko, esu keturių vaikų mama, kiekviena minutė, kuri yra laisva po darbo, skirta šeimai. To laiko trūksta, bet šio darbo ypatybė yra tokia, kad dažnai tenka į susitikimus vykti ir savaitgaliais.

Dabar reikalų, komandiruočių ypač padaugėjo dėl suprantamų priežasčių. Seimo atstovavimo funkcija kaip niekad svarbi. Ryšiai su kitų šalių atstovais, vizitais, atima nemažai laiko“, – apie savo užimtą tvarkaraštį pasakoja V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė tikina, jog su vaikais kuo daugiau laiko stengiasi leisti lauke – net ir šaltuoju laikotarpiu. „Kai grįžtame į Šiaulius savaitgalį, leidžiame laiką prie ežero netoli namų, būname sode. Skaitau knygas jiems. Kristijonui ketveri, Mariui septyneri. Tenka ir LEGO pažaisti.

Mano vyresni sūnūs jau suaugę, vyriausiam dvidešimt, antrąjam 18. Kažkuria prasme kartojasi tai, kas buvo su jais – LEGO žaidimai, knygos tos pačios. Apsisuko tas ratas ir dabar jau kažkuria prasme yra paprasčiau. Jau yra patirties“, – sako pašnekovė.

Tenka priimti ir sudėtingus sprendimus

Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio Seimo pirmininkės jaunėliai – Marius ir Kristijonas – persikraustė į Vilnių. Sostinėje Marius ėmė lankyti pirmąją klasę. V. Čmilytė-Nielsen džiaugiasi galėdama mažąjį palydėti į mokyklą, tačiau teigia, jog bendravimo su vaikais jai trūksta.

„Kontakto trūksta, o su vyresniaisiais jo dar mažiau. Žinoma, aplanko ir ilgesys, ir kaltės jausmas, tai visiškai natūralu. Tokios pareigos, tokio pobūdžio darbas, kainuoja daug laiko, daug pastangų, daug jėgų.

Dažnai tenka pasverti, ar savaitgalį galima sau leisti porą papildomų valandų su vaikais, ar reikia skirti dėmesį pasiruošimui darbo savaitei. Nuolat vyksta kompromisų paieška.

Kita vertus, aš žinau, jog daug moterų, kurios turi intensyvų darbą, susiduria su šiomis problemomis. Svarbu aplinkos, šeimos palaikymas, bendrų jėgų sutelkimas. Vienai būtų neįmanoma“, – svarsto politikė.

Ar Seimo pirmininkė namuose – tokia pati griežta ir pasitempusi? „Nesu griežta, esu linkusi į susitarimo su vaikais paieškas. Kartais kompensuoju savo nebuvimą su vaikais pernelyg dideliu atlaidumu, pramogų leidimu. Taip jau yra, kad nuolat reikia ieškoti kompromisų. Su vyresniais sūnumis turime draugiškus santykius, nes jų susilaukiau labai anksti.

Neprimetu vaikams savo ambicijų ar vizijų, man visai smagu, kad vaikai moka žaisti šachmatais, pirmokas lanko būrelį. Labai gerai, kad jie visi žino tą žaidimą, kuris supažindino mane ir mano vyrą“, – džiaugiasi pašnekovė.

Netiki „supermoters“ mitu

V. Čmilytė-Nielsen pokalbio metu ne kartą pabrėžia, jog dėl sėkmingos politikės karjeros jai teko nemažai paaukoti. Kone didžiausia auka – kokybiškas laikas su šeima ir vaikais. Moteris tikina, esanti dėkinga artimiesiems už pagalbą – sako, be jos negalėtų susitvarkyti su tokiu gyvenimo tempu.

„Kiekviena moteris, kuri turi suderinti daug įvairių sričių, puikiai supranta, kad yra fasadas, kuris gali atrodyti labai įspūdingas, ir yra kasdienis gyvenimas, kuriame yra daug rūpesčių, kompromisų, daug nuolaidų. Ir svarbiausia, labai daug palaikymo ir pagalbos iš artimų žmonių.

Netikiu „supermoters“ mitu. Manau, kiekviena iš mūsų turi turėti kur atsiremti ir man labai pasisekė, kad turiu ir supratingą vyrą ir šeimą, tėvus, mano sūnūs man nepriekaištauja, kad didelę dalį savo gyvenimo skiriu ne jiems. Tai – skriauda šeimai, bet iš artimų žmonių jaučiu palaikymą“, – svarsto politikė ir atskleidžia, jog nuo rudens mažyliui samdo auklę – ją rado pasiklausiusi rekomendacijų.

Sudėtingiau Seimo pirmininkei ir išrinkti pirmokui sūnui mokyklą – moterį nuolat lydi apsauga, todėl ji rinkosi mokyklą, į kurią sūnų galėtų palydėti pėsčiomis. Svarbu renkantis buvo ir mokyklos reputacija.

Seime – tėvams aktualūs sprendimai

Balandžio pradžioje Seimas po svarstymo pritarė V. Čmilytės-Nielsen siūlymui didelėse valstybės institucijose įrengti vaikų kambarius. Seimo pirmininkė sako, jog toks poreikis buvo jau seniai ir tikina, jog Seime atsiradus tokiam kambariui, parlamento darbuotojai tikrai juo pasinaudos.

„Esu įsitikinusi, kad tokie kambariai yra reikalingi, viešajame sektoriuje dirba 70% moterų. Kai toks kambarys atsiras Seime, darbuotojai ir politikai tikrai juo naudosis. Aš tikiuosi, kad tai prigis, kad tie vaikų kambariai bus naudojami ir taps pavyzdžiu privačiam sektoriui. Yra ne viena kompanija, kur jie jau egzistuoja, tikiuosi, kad bus ir daugiau“.

Kitas V. Čmilytės-Nielsen pasiūlymas tėvams, auginantiems mažylius iki trejų metų – keturių dienų darbo savaitė. Pasak politikės, tai –patogi alternatyva tėvams, kurie nutarė anksčiau grįžti iš vaiko priežiūros atostogų ir pasinaudoti galimybe dirbti viena diena trumpiau.

„Tai ypač aktualu moterims, ypač jei jos turi daugiau nei vieną vaiką. Dažnai joms būna sunkiau grįžti į darbo vėžes, yra skeptiškas darbdavių požiūris.

Pasaulyje yra ne viena šalis, kurioje ta keturių dienų savaitę jau išbandyta kaip pilotinis projektas ir labai sėkmingai. Privačiam sektoriui tokio sprendimo nesiūliau, nes nenumatytas finansavimas, tai taptų dar vienu mokesčiu. Mano galva, privatus sektorius, pasiteisinus tokiam modeliui viešąjame sektoriuje, irgi taikysis ir siūlys panašias alternatyvas“, – teigia pašnekovė.

Prabilo apie kadencijos pabaigą

V. Čmilytė-Nielsen savo gyvenimą kuria tarp dviejų miestų – gimtųjų Šiaulių ir Vilniaus, kuriame dirba. Paklausta, kuriame mieste mieliau gyventų baigusi karjerą, politikė atsidūsta – nors Šiauliai yra jos gimtinė, Vilnius jai atrodo ypatingas.

„Vilnius man – gražiausias miestas, nors esu apkeliavusi didelę dalį pasaulio ir visą Europą. Beveik nėra nei vienos Europos šalies, kurioje nesu buvusi, bet gražesnio ir patogesnio miesto už Vilnių neįsivaizduoju. Norėčiau, kad ir mano vaikai gyventų čia, bet kaip susiklostys – sunku pasakyti.

Apie tai, kas bus pasibaigus šiai kadencijai, sunkoka galvoti, tai kol kas ir negalvoju. Bet bus tas laikas, kai reikės priimti sprendimus, kur toliau kurti gyvenimą. Tarsimės šeimoje dėl to.

Galvoju ir apie viską, ir apie tolimesnius planus, bet kol kas visas mano laikas skirtas dabartinėms pareigoms. Prieš porą metų situacija buvo visai kitokia. Politinę karjerą praėjau ne taip ir seniai, negalvojau, kad teks Seimo pirmininkės pareigas užimti taip greitai“, – tikina Viktorija Čmilytė-Nielsen.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer