Kovoje žuvo vienas geriausių Ukrainos pilotų: apdovanojimą iš Zelenskio gavo vos prieš kelias dienas

Antonas Listopadas, kuris 2019 metais buvo pripažintas geriausiu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinių oro pajėgų pilotu, žuvo kare prieš Rusiją. Apie tai pranešta Ivano-Frankivsko licėjuje, kurį jis buvo baigęs, skelbia Liga.net.

Listopadas licėjų baigė 2008 m., „jis buvo prisimenamas kaip gabus, labai atkaklus ir užsispyręs jaunuolis“. 2010 metais jis pasirašė sutartį su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis, baigė Charkovo nacionalinį oro pajėgų universitetą. Ir tapo aukščiausios klasės kariniu pilotu.

Po 2014 m., kai Rusijos Federacijos hibridiniai kariai užpuolė Ukrainą, jis atliko užduotis ATO zonoje. Pernai, Nepriklausomybės 30-mečio dieną, jis surengė karinį paradą virš Kijevo.

Vos prasidėjus karui „nuo pirmųjų minučių“ kapitonas Listopadas gynė Ukrainos laisvę ir nepriklausomybę.

Už drąsą, drąsą ir profesionalumą, likus vos kelioms dienoms iki mirties, Kijeve jis buvo apdovanotas apdovanojimu: iš prezidento Vladimiro Zelenskio gavo III laipsnio ordiną „Už drąsą“.

Listopadas bus palaidotas gimtajame Ivano Frankivske šiandien, rugpjūčio 15 d. Rugsėjo 17 dieną pilotui būtų sukakę 31 metai. Mirties data neskelbiama.

2022 metų gegužės 7 dieną gynybos ministras Oleksijus Reznikovas paskelbė, kad derasi dėl Ukrainos pilotų mokymų Vakarų atakos lėktuvuose ir naikintuvuose. Jie „in absentia“ ruošiasi persėsti į tokius lėktuvus.

Ukrainos žvalgybos vadovas Kirilas Budanovas sakė, kad ukrainiečiai galės valdyti F-22 ir F-35 ir efektyviai smogti priešui. JAV Kongresas pasiūlė skirti 100 milijonų dolerių Ukrainos pilotų mokymui F-15 ir F-16.

Liepos 21 dieną JAV neatmetė kovos lėktuvų A-10 perdavimo Ukrainai. JAV oro pajėgų štabo viršininkas užsiminė, kokie orlaiviai gali būti perduoti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer