Lavrovas: Vakarai paskelbė mums, visam rusų pasauliui, totalų karą

Vakarai paskelbė Rusijai ir visam rusų pasauliui totalų karą, tokį pareiškimą pateikė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ministerijoje surengto Rusijos subjektų tarybos atstovų susitikimo metu.

„Vakarai paskelbė mums, paskelbė visam rusų pasauliui, totalų karą. To dabar jau niekas ir neslepia, ir prieinama jau iki absurdo, iki tos pačios Rusijos ir visko, kas susiję su mūsų šalimi, atmetimo“, – aiškino jis.

S. Lavrovas pakartojo propagandinį melą, kad dabar „draudžiami jau ir rusų klasikai Čaikovskis, Dostojevskis, Tosltojus ir Puškinas“. Jis taip pat skundėsi, kad „engiami kultūros ir meno veikėjai, kurie šiandien atstovauja rusų kultūrą“.

S. Lavrovas taip pat pripažino manantis, kad „tokia situacija išliks ilgam“.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto agresiją pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilių būstus. Nemažai pasaulio šalių, ypač JAV, ES valstybės narės ir Kanada, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didelės įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusijos puse.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Vakarų šalys įvedė Rusijai griežtas ekonomines sankcijas, o didžiosios bendrovės pasitraukia iš šalies-agresorės nutraukdamos savo veiklą.

Nuo pat pirmųjų 2022-ųjų vasario 24-ąją pradėto karo dienų Rusija nuolat atakuoja civilių objektus, gyvenamuosius namus. Karo metu faktiškai buvo sunaikintas Mariupolis, šiomis dienomis raketomis niokojamas Severodoneckas ir kiti Donbaso miestai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer