96-tąjį gimtadienį švenčiantis Adamkus išdavė savo norą: jį sudaro tik 3 žodžiai

Šiandien kadenciją baigusiam Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui sueina 96-eri. Nors gimimo dienos rytą V. Adamkus pradėjo nuo darbų Prezidentūroje, tačiau, kaip jis pats tikino, popiet gimtadienį paminėti sugrįš į namus, kartu su savo žmona Alma.

Lapkričio 3-ąją gimimo dieną švenčia daugumos Lietuvos žmonių pamiltas ir gerbiamas kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Šiemet jam sueina 96 metai. Pasiteiravus, kaip garbaus amžiaus gimimo dieną minės V. Adamkus, buvęs prezidentas gimtadienio išvakarėse kalbėdamas telefonu pasakojo, kad labai ramiai:

„Iš ryto reikės nuvažiuoti į Prezidentūrą, kadangi, kaip suprantu, yra nemaža eilutė žmonių, kurie nori mane pamatyti. Tad, turbūt nuo ryto, kokias 3-4 valandas praleisiu būtent ten.“

Neseniai Covid-19 liga prasirgęs V. Adamkus tikino, kad prieš gerą savaitę ir vėl atnaujino darbus Prezidentūroje. Jis tvirtino, kad dėl ligos keletą renginių buvo tekę nukelti, tačiau dabar ir toliau per dieną skiria bent kelias valandas darbui.

„Per dieną stengiuosi praleisti po keletą valandų Prezidentūroje, kur turiu savo kabinetą. Stengiuosi atsakyti į telefonus, raštus, įvairiausius kreipimusis, nesėdime rankų sudėję, kadangi esu jau pagerėjęs, tad stengiuosi tą ir atlikti“, – pasakojo 96-erių prezidentas.

„Kad pasveiktų Alma“

Visgi, po darbų Prezidentūroje, V. Adamkus teigė, kad šventinių gimimo dienos pietų sugrįš valgyti į savo namus, kuriuose jo lauks mylima žmona.

„Kartu su Alma valgysime pietus ir galbūt, bent jau aš tai tikrai, pakelsiu šampano taurę, o Alma, galbūt pabandys paragauti vieną gurkšnelį šampano, kadangi nors jos sveikata ir taisosi, tačiau kol kas dar labai pamažu“, – nusišypsojo jis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad dėl Covid-19 ligos, V. Adamkaus žmona Alma Adamkienė Santaros klinikų reanimacijoje buvo gydoma daugiau nei tris savaites, tačiau praėjusios savaitės pradžioje, pirmoji ponia grįžo toliau gydytis į namus.

Pasiteiravus, kaip jaučiasi dėl žmonos sveikatos, V. Adamkus neslėpė džiaugsmo, kad nors ir nežymiai, tačiau jos būklė gerėja, o taip pat, kad šiuo metu abu gali leisti laiką namuose.

„Jokios abejonės, kad namų sienų niekas nepakeis. Namų sienos tik gydo“, – pridūrė jis.

Adamkų santuoka ir meilė Lietuvoje yra laikoma viena pavyzdingiausių ir jautriausių. Pirmą kartą Valdas ir Alma susitiko prieš beveik 80 metų, o šiemet pora atšventė 71-ąjį tuoktuvių jubiliejų. Kadenciją baigęs prezidentas ir jo žmona yra giriami Lietuvos žmonių už taktiškumą, gebėjimą bendrauti su įvairiausiais žmonėmis, šilumą.

Visuomet jautriai ir be galo rūpestingai atsiliepdamas apie savo žmoną, Valdas Adamkus paklaustas, kas jam būtų geriausia gimimo dienos dovana, net nedvejodamas atsakė: „Kad pasveiktų Alma.“

Taip pat, pasiteiravus, ko 96-ojo gimtadienio proga norėtų sau palinkėti, kadenciją baigęs prezidentas linkėjimą pradėjo taip pat nuo sveikatos.

„Kad išlaikytų sveikata ir neprarasčiau to paties noro gyventi ir dalyvauti lietuviškame gyvenime. Tuo pačiu, kiek jėgos leis, savo darbu prisidėti prie kūrybinio ir naudingo Lietuvos gyvenimo laikotarpio“, – telefonu gimimo dienos išvakarėse pasakojo Valdas Adamkus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer