Bėgdami iš Charkivo rusai metė viską: paliko brangią spec. įrangą, tankus, bepiločius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas parodė, kokią techniką bėgdami iš Ukrainos rytuose esančio Charkivo paliko rusai. Anot ukrainiečių, rusai „metė viską“.

Nuotraukomis Generalinis štabas pasidalijo savo „Facebook“ puslapyje.

„Tai „planuojamas“ Rusijos okupantų pasitraukimas iš Charkovo srities“, – ironizuoja ukrainiečiai.

Anot jų, besitraukdami rusai paliko daug technikos.

„Jie metė viską – tankus, brangią specialiąją įrangą, lauko virtuves, savaeiges artilerijos sistemas, nepilotuojamus lėktuvus ir daugybę įvairaus kalibro šaudmenų…“ – rašoma įraše.

Generalinis štabas taip pat pasidalijo nuotraukomis, kuriose matyti įvairūs daiktai ir technika, pažymėta rusų agresijos simboliu „Z“.

Informaciją, kad besitraukdami iš Charkivo rusai paliko vertingos technikos, ketvirtadienį patvirtino ir Didžiosios Britanijos Gynybos ministerijos žvalgyba. Anot britų žvalgų, daugelis rusų dalinių pasitraukė iš Charkivo srityje esančios Oskilo upės apylinkių.

„Rusijos kariuomenės pasitraukimo būdas per pastarąją savaitę skyrėsi. Kai kurie daliniai atsitraukė gana tvarkingi ir kontroliuojami, o kiti pabėgo apimti visiškos panikos“, – skelbia britų žvalgai.

Besitraukiančių Rusijos pajėgų palikta didelės vertės karinė įranga apėmė pajėgumus, būtinus į artileriją sutelktam Rusijos karybos stiliui. Tarp paliktos technikos yra bent vienas ZOOPARK radaras ir bent viena IV14 artilerijos valdymo mašina.

„Toks technikos apleidimas išryškina neorganizuotą kai kurių Rusijos dalinių traukimąsi ir galimus vietinius vadovavimo ir kontrolės sutrikimus“, – konstatavo britų žvalgai.

Ukrainiečiai prieš porą savaičių pranešė pradėję kontrpuolimą Ukrainos pietuose. Netrukus pranešta, kad kontrpuolimas vyksta dviem kryptimis – pietų ir rytų.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija neseniai pranešė, kad nuo rusų apšaudymų Ukrainoje žuvo mažiausiai septyni tūkstančiai civilių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer