Darjos Duginos istorijoje Rusija rado jau ir Lietuvos pėdsaką: pakalbino tariamos žudikės tėvą

Putino ideologas Aleksandras Duginas atsisveikina su šeštadienį automobilyje susprogdinta savo dukterimi Darja. Liedamas ašaras jis sako, kad propagandistė žuvo už Rusiją, o Putinas jau apdovanojo ją ordinu už drąsą.

Tuo metu Rusijos saugumo tarnyba paviešino vaizdus, kuriuose neva „Azovo“ pulko kovotoja, Ukrainos agentė prieš mėnesį atvyko į Rusiją žudyti Duginos ir net apsigyveno jos name, o po žmogžudystės paspruko į Estiją. Šioje istorijoje Rusija rado jau ir Lietuvos pėdsaką. Rusų propagandistai pakalbino tariamos žudikės tėvą, kuris sako, kad prieš kelias dienas ji esą buvo Lietuvoje.

Rusai plūsta atsisveikinti su šeštadienį prie Maskvos susprogdinta 29-erių propagandiste Darja Dugina. Ten yra ir dukters žmogžudystę savo akimis matęs V. Putino bendražygis, ultranacionalistas ir rusiškojo pasaulio ideologas Aleksandras Duginas, taip pat nuolat raginęs žudyti ukrainiečius. Liedamas ašaras A. Duginas aiškina, kad jo dukra tapo Ukrainos nacių teroro auka.

„Ji būtų turėjusi tik vieną norą: „Neprisiminkite manęs, nešlovinkite manęs. Kovokite už mūsų didžią šalį, saugokite mūsų tikėjimą ir mūsų šventą stačiatikybę. Mylėkite mūsų rusų tautą“. Ji žuvo už žmones. Ji žuvo už Rusiją. Fronte. Ir frontas yra čia“, – kalba A. Duginas.

Dar vakar, praėjus vos kiek daugiau nei parai po žmogžudystės, Rusijos saugumo tarnyba FSB įvardijo ir kaltininkę. Tai neva 43-ejų Ukrainos pilietė Natalija Vovk. Rusija išplatino ir vaizdo įrašus, kuriuose matyti, kaip N. Vovk į Rusiją atvyksta neva liepos 23-iąją ir apsigyvena tame pačiame name kaip Darja Dugina, kad galėtų ją sekti.

O Rusijos išplatintuose įtariamosios dokumentuose nurodyta, kad ji priklauso „Azovo“ batalionui. Tačiau tai neigti suskubo patys „Azovo“ kovotojai – esą nė vienas jų dokumentams nesifotografavo su tokia uniforma kaip N. Vovk.

„Mūsų uniforma turi specialų raštą. Visi mūsų kariai buvo nufotografuoti su kitokiomis uniformomis. Ši moteris dėvi Nacionalinės gvardijos uniformą. Jos dokumente parašyta, kad ji Nacionalinės Gvardijos 3057-osios divizijos kovotoja. Ne visi, kurie priklauso šiai divizijai, yra „Azovo“ batalione. Ši moteris „Azovo“ batalione netarnauja“, – teigia „Azovo“ karys Vladyslavas Zhaivoronokas.

FSB versija iš tiesų kelia įtarimų. Ar gali būti, kad kovotoja iš „Azovo“ pulko, kurį Rusija yra paskelbusi teroristine organizacija, mėnesį lyg niekur nieko ne tik gyveno Rusijoje, bet ir sukiojosi prie V. Putino rato žmonių?

„Jie bando šią žmogžudystę susieti su „Azovo“ pulku neatsitiktinai. Nenustebsiu, jei netrukus išgirsime kankinimais per tardymus iš mano draugų išgautus liudijimus, kad jie neva pažįsta šią moterį. Bet jei mąstote kritiškai, suprasite, kad jie jau sukūrė scenarijų ir padarys viską, kad sudėliotų bet kokius „faktus“ tam įrodyti“, – sako V. Zhaivoronokas.
Savo ruožtu Estijos užsienio reikalų ministras provokacija vadina Kremliaus teiginius ir juos neva patvirtinančius vaizdus, kad tariama D. Duginos žudikė, esą nusamdyta Ukrainos saugumiečių, ir per nuotolį detonavusi sprogmenį, po žmogžudystės esą iškart pabėgo į Estiją.

O ir internautai leipsta juokais, išvydę, kad ši neva slaptoji agentė iš Rusijos bėga ne tik su dukra, bet ir katinu. Ukrainiečiai tyčiojasi, kad D. Duginos žmogžudystės sumanytojas ir yra ne kas kitas, o katinas. Jie atkreipia dėmesį ir į tai, kad N. Vovk gerai mėtė pėdas. Atvyko į Rusiją blondinė, išvyko – brunetė. Jei tai tiesa, įtarimą kelia ir faktas, kodėl rusų FSB agentai, jei jie taip paprastai sekė ir filmavo, fotografavo tariamą žudikę, nesugebėjo užkirsti kelio bombos sprogimui.

O Kremliaus ruporas „RIA NOVOSTI“ į šią istoriją jau įpynė ir Lietuvą. Rusų propagandistai neva pakalbino tariamos žudikės tėvą, kuris pareiškė, kad prieš kelias dienas N. Vovk esą buvo Lietuvoje: „O sakykite, prašau, kad ji su jumis paskutinį kartą bendravo? – Prieš 3–4 dienas. – Koks pokalbis buvo? – Kad viskas gerai, viskas gerai. – O iš kur buvo numeris? – Numeris… Numeris… Skambino per internetą, per „Skype“. – O ji sakė, kur yra? – Lietuvoje sakė, kad yra.“

Tariamas N. Vovk tėvas atskleidžia ir dar didesnį absurdą. Esą N. Vovk iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų išėjo dėl galvos smegenų operacijos: „Auglys kažkoks buvo galvoje. Operavo. Ten plokštelę įdėjo. Ji tapo tokia jau…. Ne tokia, kokia buvo. – O kas nutiko? – Tapo „kieta“, malėsi šen bei ten.“

V. Putino smegenimis vadinamo ideologo dukra Darja Dugina žuvo šeštadienį, sprogus jos automobilyje padėtai bombai. Manoma, kad tikrasis atakos taikinys buvo jos tėvas, turėjęs važiuoti tuo pačiu automobiliu. Darją Duginą V. Putinas po mirties apdovanojo ordinu už drąsą. Tikėtina, kad Kremliaus režimas D. Duginos mirtį panaudos kaip pretekstą imtis dar didesnio teroro tiek pačioje Rusijoje, tiek Ukrainoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer