Erdoganas pralemeno: Rusija yra puolama

Turkijos žiniasklaida praneša, kad šalies prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas siekia, kad Ukraina ir Rusija sėstų prie derybų stalo dėl taikos paskelbimo. Visgi Turkijos lyderis pastebėjo, kad neva Rusijai yra daromas per didelis spaudimas iš valstybių sąjungininkių pusės, rašo „The Guardian“.

„Mes dirbame, kaip būtų galima sukurti taikos koridorių taip pat, kaip ir dabar turime grūdų koridorių“, – žiniasklaidoje cituojamas R. T. Erdoganas.

Savo ruožtu Turkijos prezidentas išreiškė kritiką Vakarams, neva Rusija yra puolama, o valstybės, ypač Amerika, daro pernelyg didelį spaudimą šiai šaliai.

Be to, jis viliasi, kad susitarimas dėl grūdų eksporto, kuris baigsis kitos savaitės pabaigoje, tęsis „kiek įmanoma ilgiau“, tačiau taip pat pabrėžė, kad nesiūlys konkretaus termino tam, kad būtų pratęstas šis abipusis susitarimas. 

Baltieji rūmai giria Ukrainos „nepaprastą pergalę“ Chersone

Baltieji rūmai šeštadienį sveikino Ukrainos „nepaprastą pergalę“ pietiniame Chersono mieste, atkovotame iš rusų okupantų.

„Išties atrodo, kad ukrainiečiai ką tik pasiekė nepaprastą pergalę… Vienoje iš regionų sostinių, kurią Rusija buvo užėmusi per šį karą, dabar vėl iškelta Ukrainos vėliava ir tai gan nepaprastas dalykas“, – žurnalistams sakė patarėjas nacionalinio saugumo klausimas Jake’as Sullivanas, lydintis prezidentą Joe Bideną Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) viršūnių susitikime Kambodžoje.

J. Sullivano teigimu, Rusijos pajėgų atsitraukimas iš Chersono turės „platesnių strateginių pasekmių“, įskaitant Rusijos grėsmės kitiems Pietų Ukrainos miestams, tokiems kaip Odesa, sumažinimą.

„Tai svarbus momentas, pasiektas dėl ukrainiečių neįtikėtinos valios jėgos ir įgūdžių, su nemažėjančia ir vieninga Jungtinių Valstijų ir mūsų sąjungininkių parama“, – sakė J. Sullivanas.

Paklaustas apie pranešimus, kad J. Bideno administracija pradėjo spausti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį aiškintis galimybes derėtis su Maskva, J. Sullivanas pažymėjo, kad ne Ukraina, o Rusija turi nuspręsti, ar sėsti prie derybų stalo.

„Šiai Vakarų spaudoje [minimai] sąvokai, „kada Ukraina derėsis?“… trūksta esminių dalykų“, – sakė jis.

„Galiausiai… Ukraina šiame konflikte yra taikos šalis, o Rusija – karo šalis. Rusija įsiveržė į Ukrainą. Jei Rusija nuspręstų sustabdyti kovas Ukrainoje ir išeitų, tai būtų karo pabaiga. Jei Ukraina nuspręstų sustabdyti kovą ir pasiduoti, tai būtų Ukrainos pabaiga“, – kalbėjo J. Sullivanas.

„Esant tokiam kontekstui, mūsų pozicija išlieka tokia, kokia buvo, ir iš esmės yra glaudus konsultavimasis bei parama [Ukrainos] prezidentui [Volodymyrui] Zelenskiui“, – pridūrė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer