Į Palangą ilsėtis atvykusius pirmuosius vaikus iš Bučos pasitiko ir Šimonytė

Į Palangą ilsėtis šeštadienį atvyko pirmoji vaikų grupė iš Ukrainos miesto Bučos, pranešė Palangos savivaldybė.

Vaikus ir juos lydinčius suaugusius pasitiko premjerė Ingrida Šimonytė ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Džiaugiamės, kad atvykote į mūsų Lietuvos pajūrį ir turėsite galimybę čia taikiai praleisti savo atostogas. Šiltų įspūdžių, besišypsančių žmonių ir taikaus dangaus, kur neskraido raketos“, – pranešime cituojama I. Šimonytė.

Telefoninio vaizdo pokalbio metu miesto vaikus pasveikino Bučos meras Anatolijus Fedorukas. Jis taip pat dėkojo Lietuvai ir Palangai už iniciatyvą.

Šeštadienį Palangoje vaikai valgė picas, keliavo prie Baltijos jūros. Prie Palangos tilto vaikai kartu su Š. Vaitkumi ir I. Šimonyte į dangų paleido dvidešimt baltų balandžių, simbolizuojančių taiką, pakilo apžvalgos ratu.

Anot savivaldybės, šios akcijos tikslas – padėti vaikams nors trumpam pamiršti karo keliamą siaubą ir pasidžiaugti taikiomis vasaros atostogomis prie Baltijos jūros.

„Buča – yra Palangos miestas partneris, tad nuo pirmųjų karo dienų mes, palangiškiai, stengiamės šiam miestui teikti visokeriopą pagalbą. O dabar, atsiradus galimybei, apsisprendėme padovanoti Bučos vaikams taikų poilsį mūsų pajūryje“, – sakė Š. Vaitkus.

Visą savaitę vaikai iš Bučos užsiims dailės terapija, juoko joga, edukacinėmis programomis, sportinėmis veiklomis, žais stalo žaidimus, lankysis ekskursijose, žiūrės kino filmus, susitiks su Palangos miesto gyventojais.

Iš viso šią vasarą Palangą aplankys apie 100 Bučos vaikų iš šeimų, kurios karo metu neteko vieno ar abiejų tėvų, taip pat iš daugiavaikių šeimų bei socialiai pažeidžiamų grupių. Jiems bus surengtos penkios stovyklos pamainos, kurių kiekvienoje bus ne mažiau kaip 15 vaikų bei keletas grupę lydinčių suaugusiųjų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer