Iš Bučos pabėgusio 8-mečio gerumas spaudžia širdį: kviečia gyventojus už pinigus žaisti šachmatais, o gautą sumą skiria Ukrainos kariams

Iš Bučos į Lucką persikėlęs aštuonmetis Savelijus gatvėje su praeiviais už pinigus žaidžia šachmatais. Ir nors berniukas galėtų pinigus skirti žaislams, saldainiams ar kitiems vaikiškiems malonumams, 8-metis nedvejodamas juos aukoja tiems, kurie gina tėvynę – atiduoda savanorių kariuomenės reikmėms.

 

Apie tai praneša „Ukrinform“.

Savelijus šachmatais žaidžia ketverius metus. Norėdamas padėti Ukrainos kariuomenei, jis centrinėje Lucko gatvėje su praeiviais žaidžia šachmatais iš pinigų. Berniuko mama ir senelis palaiko jį tokioje veikloje.

„Jei žmonės tiesiog nori paaukoti pinigų, bet nenori žaisti, jie gali tai padaryti“, – aiškina Savelijus.

Anot jo, fiksuotos sumos žaidimui nėra – žmonės palieka tiek, kiek gali.

Per valandą jaunasis šachmatininkas sužaidė tris partijas ir surinko 340 grivinų. Pinigus jis nuvežė į centrinę pagalbos stotį Lucke.

Centrinės pagalbos stoties koordinatorė Larisa Karpiak sako, kad visi atnešti pinigai yra apskaitomi. Tada perka kariams reikalingus daiktus.

Visapusės invazijos į Rusijos Federaciją išvakarėse Alla Žuvak su sūnumis Savelijumi ir Jarema persikėlė į Lucką. Jie gyvena su jos tėvais. Nuo pirmos karo dienos Allos vyras prisijungė prie teritorinės gynybos Kijevo srityje, o dabar tarnauja toliau.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer