Izraelis sunaikino Irano dronų gamyklą Sirijoje

Izraelio karinės oro pajėgos sunaikino gamyklą šalia Sirijos sostinės Damasko. Joje galėjo būti gaminami bepiločiai, kurie buvo surinkinėjami pagal Irano technologijas.

SOHR praneša, kad karinės operacijos ankstyvą penktadienio rytą metu Damasko apylinkėse žuvo mažiausiai 8 žmonės, trys – „ne Sirijos piliečiai“.

Šaltinių teigimu, žuvo trys ne Sirijos tautybės žmonės ir du Libano „Hezbollah“ kolaborantai. Šioje vietovėje buvo buvo įrengtas Irano bepiločių orlaivių gamybos cechas, o trys sirai žuvo karinėse pozicijose, oro gynybos baterijų Al-Mazzah oro bazėje dislokacijos perimetre.

JAV Baltieji rūmai praėjusią savaitę pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis Rusijos pareigūnai bent du kartus lankėsi viename aerodrome centriniame Irane, kad apžiūrėtų šios šalies gamybos bepiločius orlaivius, įskaitant kovinius dronus, kuriuos Maskva nori naudoti Ukrainoje.

Baltųjų rūmų duomenimis, Iranas birželio 8 dieną ir liepos 5 dieną Kašano aerodrome demonstravo dronus Rusijos pareigūnams.

Kašano oro bazė, esanti maždaug už 190 km į pietus nuo Teherano, yra vienas seniausių Irano aerodromų. Izraelio gynybos ministras Benny Gantzas pernai pareiškė šį aerodromą esant susijus su Irano bepiločių orlaivių programa. Pasak jo, šiame objekte Iranas mokė Irako, Libano, Sirijos ir Jemeno kovotojus skraidinti dronus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer