JAV atskleidė, kiek Rusija neteko karių

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų įstatymų leidėjai, kurie trečiadienį dalyvavo įslaptintame susitikime apie Ukrainą, sakė, kad Joe Bideno administracijos pareigūnai juos informavo, kad per karą su Ukraina žuvo arba buvo sužeista daugiau nei 75 000 rusų.

Prezidento administracijos pareigūnai taip pat sakė, kad Rusijos kariuomenė yra pavargusi, tačiau ukrainiečiai ieško papildomo pastiprinimo, nes jie siekia prieš žiemą pradėti kontrpuolimą šalies pietuose.

„Mums buvo pranešta, kad daugiau nei 75 000 rusų žuvo arba buvo sužeisti, o tai yra didžiulis skaičius“, – CNN sakė JAV valstijos Mičigano demokratų atstovė Elissa Slotkin.

JAV ir Vakarų pareigūnai pastarosiomis savaitėmis sakė, kad ateinančios kelios karo savaitės bus lemtingos, nes ukrainiečiai ketina surengti didelį kontrpuolimą pietuose.

Didžiosios Britanijos slaptosios žvalgybos tarnybos MI6 vadovas Richardas Moore‘as praėjusią savaitę vykusiame Aspeno saugumo forume sakė manantis, kad artimiausiomis savaitėmis rusai pradės netekti puolimo jėgos, nes jiems pritrūks karių. JAV ir Vakarų pareigūnai mano, kad Ukraina sieks atsiimti pietinį Chersono miestą, kurį Rusija okupavo dar kovo mėnesį.

„Ukrainiečiai nori vykti į pietus ir vykdyti operacijas pietuose. Ir mes norime, kad jiems kuo labiau sektųsi“, – sakė E. Slotkin.

„Manau, kad tai, ką mes labai tvirtai išgirdome iš prezidento Zelenskio ir patvirtinome šiandien, yra tai, kad ukrainiečiai tikrai nori kelis kartus smogti Rusijai į dantis prieš ateinant žiemai, ypač smogti jiems pietuose“, – pridūrė E. Slotkin.

Savo ruožtu Ukraina skaičiuoja, kad nuo karo pradžios nukovė 40 000 Rusijos karių, tačiau nepateikia sužeistųjų skaičiaus, todėl sunku įvertinti, kiek sutampa Ukrainos ir JAV skaičiavimai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer