Rusai eina iš proto – įkaitinta geležimi „Z“ raidėmis žymisi savo krūtines

Dar vienas žiaurus rusų karo nusikaltimas – okupantai apšaudė kalėjimą Donecke, kur laikė Ukrainos karo belaisvius. Žuvo bent 53 šalies gynėjai. Anot rusų, daugiausia jų – Azovo pulko kariai. Rusai niekšiškai meluoja ir per savo propagandinę televiziją transliuoja, jog tai – pačių ukrainiečių darbas. Dar mažiausiai 13 nekaltų gyventojų okupantų raketos pražudė ir Mykolajive – vieni vedžiojo šunis, kiti laukė autobusų stotelėje. Internete plinta ir sukrečiantis vaizdo įrašas, kuriame Vladimiro Putino pakalikas žiauriai kankina ukrainietį karo belaisvį.

Mykolajivo gatvėse – kraujo upės, pralietos okupantų. Po V. Putino ordos atakos gatvėse – nužudytųjų kūnai. Jų skaičius išaugo iki 13. Kai kurie jų išėjo į gatvę pavedžioti augintinius, kiti tiesiog stotelėje – laukė atvažiuojančio autobuso. Dar bent septyni taikūs gyventojai buvo smarkiai sužeisti.

Šiandien orkai apšaudė ir kitus miestus – Ukraina pranešė, kad okupantų raketos krito Černihivo, Žitomyro Dnipro ir Charkivo regionams.

V. Putino orda – ne tik žudikai ir okupantai, bet ir tikrų tikriausi teroristai. O pagaliau tai mano ir pasaulis.

„Noriu padėkoti Amerikos senatoriams, kurie neanonimiškai pritarė rezoliucijai, kuri ragina JAV valstybės departamentą pripažinti Rusiją valstybe remiančia terorizimą“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Rusų laikinai okupuotos Olenivkos apylinkės Ukrainos rytuose. Čia buvo įsikūrusi kolonija – tiesa, po V. Putino ordos bombų jau suniokota ir sudegusi. Čia rusai kalino ukrainiečius – karo belaisvius, neva laukusius teismo. Ir ciniškai paleido raketas, kurios pražudė bent 53 karius. Rusų žiniasklaida skelbia, kad tarp jų bent 40 Azovo pulko kovotojų.

Vaizdai iš atakos vietos – tiesiog sukrečiantys. Vienoje vietoje mėtosi nutrauktos pėdos, toliau – kitos kūno dalys. Pastate pilna ir tiesiog sudegusių Ukrainos gynėjų kūnų. Beje, rusų propagandistai televizijoje išdidžiai skelbia ir meluoja, kad tai – ukrainiečių kovotojų darbas.

„Į kardomojo kalinimo įstaigą, esančią netoli Olenivkos gyvenvietės, kur laikomi ukrainiečių karo belaisviai, įskaitant Azovo pulko kovotojus, pataikė raketos, paleistos iš amerikiečių sistemos HIMARS“, – tikina Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igor Konashenkov.

Ukraina tokius kaltinimus griežtai neigia ir tikina, kad tai rusų okupantų bandymas apkaltinti Kyjivą vykdant karo nusikaltimus ir nuslėpti kalinių kankinimus ir egzekucijas.

Dar vienas įrodymas, kaip žiauriai okupantai kankina Ukrainos karo belaisvius. Rusų orkai daro tai, kas sveiku protu – sunkiai suvokiama. Peiliuku kastruoja surištą ir bejėgį ukrainiečių karį.

Šiandien Rusija sudavė smūgių ir Kramatorskui. Per šią ataką žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar penki sužeisti.

O štai Jungtinių Valstijų Karo studijų institutas skelbia, kur rusai gali nukreipti tolesnius savo veiksmus – anot jų, okupantai greičiausiai telks pajėgas Bachmuto miesto puolimui.

Nors ir taip miestas patiria nuolatinius apšaudymus ir oro antskrydžius.

Rusų karo nusikaltimus ir žiaurumus savo akimis išvydo ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, kuris lankėsi orkų suniokotoje Irpinėje. Šiame šalia Kyjivo pašonėje esančiame mieste visam laikui įsirėžė čia rusų vykdytas ukrainiečių genocidas. Prezidentas žada, kad Lietuva prisidės prie Irpinės atstatymo.

„Mes čia visomis išgalėmis prisidėsime prie to, kad žmonės sugrįžtų prie normalaus gyvenimo, vaikai galėtų eiti į mokyklą, galėtų džiaugtis gyvenimu vėl“, – tvirtina G. Nausėda.

Savo ruožtu ir ukrainiečiai nesėdi rankų sudėję – Kyjivas skelbia, kad šalies gynėjai toliau aktyviai vykdo puolimą Chersono ir Donecko srityse. Ir skelbia, kad šiose sirtyse pavyko sunaikinti rusų ginklų sandėlius. Be to, Ukrainos ginkluotosios pajėgos smogė ir geležineklio mazgui – tai apsunkina Rusijos susisiekimą su Krymu.

O gimtojoje Žemėje rusai eina iš proto – tiems, kuriems nepakanka „Z“ raidę demonstruoti gatvėje ar ant marškinėlių, ją įkaitinta geležimi pridegina sau ant krūtinės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer