Karo ekspertas: Rusija į frontą siunčia haubicas senesnes už Putiną

Karo ekspertas Aleksandras Kovalenka sako, kad Rusija susiduria su artilerijos trūkumu, todėl į karo frontą Ukrainoje pradėjo siųsti D-1 haubicas, kurios, UNIAN portalo teigimu, yra senesnės už patį diktatorių Vladimirą Putiną.

Teigiama, kad haubicos, kurias Rusija pradėjo siųsti į frontą, buvo pagamintos 1943–1949 metais. Karo ekspertas A. Kovalenka svarsto, kad šios artilerijos nusidėvėjimas turėtų būti itin didelis.

„Taip, dalis karo korespondentų kalba apie kažkokią stalinistinę kokybę… Tačiau jiems nereikės šaudyti iš šio šlamšto ir tikėtis, kad vamzdis jų nesuplėšys“, – kalbėjo A. Kovalenka.

Karo ekspertas pastebėjo, kad iš viso buvo pagaminta 2 800 D-1 tipo haubicų, tačiau tik 700 jų išliko Rusijos sandėliuose. A. Kovalenka priduria, kad iš 700 ne visos jų galėjo būti atgabentos į frontą, tad realus perduotos artilerijos skaičius yra mažesnis.

NATO vadovas: rizika, kad Rusija Ukrainoje panaudos branduolinį ginklą, nėra didelė

 NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nemano, kad Rusija Ukrainoje panaudos branduolinį ginklą.

„Rizika, kad Rusija Ukrainoje panaudos branduolinį ginklą, nėra didelė, bet tokio žingsnio pasekmės būtų milžiniškos, todėl mes tai vertiname labai rimtai“, – pareiškė jis interviu Turkijos televizijai NTV, kurį cituoja „Deutsche Welle“.

Pasak J. Stoltenbergo, Rusija elgiasi neatsakingai ir beatodairiškai.

Jo teigimu, panaudojus branduolinius ginklus, pasikeistų karo Ukrainoje esmė.

„Branduoliniame kare nugalėtojų nėra“, – pridūrė NATO generalinis sekretorius.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra paskelbęs menkai užmaskuotų grasinimų panaudoti branduolinį ginklą, jei jam atrodys, kad nebeturi kitų galimybių siekdamas užimti dideles smarkiai besipriešinančios Ukrainos teritorijos dalis.

Šią savaitę Rusija pareiškė, kad pasauliui „svarbiausias prioritetas“ turėtų būti tai, kaip išvengti branduolinių galių susidūrimo, galinčio nulemti „katastrofiškas pasekmes“.

„Mes tvirtai įsitikinę, kad dabartinėje sunkioje ir neramioje situacijoje, kuri yra neatsakingų ir ciniškų veiksmų siekiant pakenkti mūsų nacionaliniam saugumui pasekmė, svarbiausias prioritetas yra užkirsti kelią bet kokiam kariniam branduolinių galių susidūrimui“, – paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Šis pareiškimas pasirodė augant nuogąstavimams, kad rusai savo kare Ukrainoje, besitęsiančiame jau devintą mėnesį, galėtų panaudoti branduolinį ginklą.

Pareiškime teigiama, kad Maskvos branduolinė doktrina yra „vien gynybinio pobūdžio“ ir kad pagal ją Kremlius branduolinį ginklą gali panaudoti tik branduolinės agresijos atveju arba tuomet, „kai iškyla grėsmė pačiai mūsų valstybės egzistencijai“.

Rusija ne kartą yra užsiminusi, kad Ukrainos teritorijos, kurias ji skelbia aneksavusi, yra ginamos pagal jos branduolinę doktriną.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer