Liudmilos Putinos turtai atima žadą: kartu su nauju mylimuoju įsigijo vilų už beveik 600 mln.

Jau niekam ne paslaptis, kad buvusi Vladimiro Putino žmona Liudmila santuokoje su diktatoriumi buvo labai nelaiminga. Po 30 metų „kankinimo“ ji išsiskyrė ir netrukus vėl tapo verslininko Arturo Ocheretny žmona.

Putinų skyrybų istorija ir tai, kiek pinigų Liudmila gyvena su nauju vyru, buvo pasakojama naujame opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno „YouTube“ kanale.

Liudmila Ocheretnaja (tokia buvusios Putino žmonos pavardė) ir jos vyras iš Kremliaus ir valstybinių bankų gauna milijonus rublių, taip pat turi nekilnojamojo turto Europoje. Labai „nykstančiuose“ Vakaruose, apie kuriuos Putinas taip dažnai kalba ir kurių taip nekenčia.

Iš kur atsiranda pinigų

Filmo autoriai pasakoja, kad buvusiai Pirmajai Rusijos poniai Maskvos centre priklauso dvaras, kuriame 2000-aisiais veikė specialiai sukurtas „Rusų kalbos plėtros centras“, kurį vėliau naujuoju L.Putinos vyru tapęs direktorius Ocheretny pervadino „Tarpasmeninių komunikacijų plėtros centru“. 10 milijardų rublių kainuojantį pastatą jis nuomoja bendrovei „Meridian“, kuri savo ruožtu priklauso V. Putinui, kuris pastatą subnuomoja keliems dideliems bankams ir kitoms komercinėms organizacijoms. Navalno komanda skaičiuoja, kad Liudmila Ocheretnaja, eilinė namų šeimininkė, iš šio pastato per metus uždirba daugiau nei 250 mln.

Kur išleisti pinigai

Liudmila ir Arturas gyvena patogiai, neskaičiuoja pinigų ir gali sau leisti pirkti nekilnojamąjį turtą tose vietose, kurias Liudmila mėgo Europoje. Vos per porą šeimos gyvenimo metų Liudmila su naujuoju vyru įsigijo nekilnojamojo turto už beveik 600 milijonų rublių. Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Ispanijoje.

Vilos Biarice, Prancūzijoje

Vila Katerina Tikhonova, nuotrauka: Youtube

Istorinis kurortas Prancūzijos pietvakariuose, kuriame kadaise ilsėjosi Europos aristokratijos atstovai. Net santuokos su Putinu metu Liudmila mėgo ilsėtis Prancūzijoje – tai liudija laiškai, kuriuos ji pati parašė savo draugei vokietei. 2012-ųjų pabaigoje V. Putino dukra Katerina Tichonova su vyru Kirilu Shamalovu įsigijo dvarą Biarice už 4,5 mln. Ši vila, beje, neseniai buvo areštuota dėl sankcijų. 2013 metų gruodį (likus šešiems mėnesiams iki oficialių skyrybų) Putinai čia nusipirko antrą vilą, kurią įregistravo Arturo Ocheretny vardu. 5,3 milijono eurų vertės vila yra šalia Biarico, Angleto mieste, o iki jos dukters Liudmilos vilos nuvažiuoti reikia apie 10 minučių.

Vila Ocheretnykh, nuotrauka: Youtube

Šis namas išsiskiria iš kitų. Art Deco stiliaus vila pranoksta visus kaimynus. Už namo yra Atlanto vandenynas, o iki artimiausio paplūdimio galima nueiti tik per 4 minutes. Vietos gyventojų teigimu, šio namo teritorijoje 2022-ųjų vasarį, prieš pat Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, vyko tam tikra veikla. Ant šio namo vartų kažkas nutapė Ukrainos vėliavą ir užrašą F*ck Putin. Beje, nei Arturui Ocheretny’ui, nei jo žmonai Liudmilai Europos sankcijos vis dar netaikomos.

Davosas, Šveicarija

Būtent čia 1990-aisiais Putina praleido šešių savaičių atostogas ir Šveicariją ji mylėjo taip pat, kaip Prancūziją. Arturas Ocheretny praėjus metams po vilos įsigijimo Prancūzijoje įsigyja butą Davose. Ir ne vieną, o du. Pirmasis kainavo 3,5 milijono frankų.

Vila Davose, nuotrauka: Youtube

Už kelių metrų nuo buto prasideda didžiulis Šveicarijos kalnų miškas, o šalia esančiame neįtikėtinai gražiame ežere galima užsiimti burlenčių sportu ar kitomis vandens sporto šakomis. Per 13 mėnesių naujasis Liudmilos Putinos mylimasis ir jos fondo direktorius išleido daugiau nei pusę milijardo rublių už Europos nekilnojamąjį turtą.

Davosas, nuotrauka: Youtube

Malaga, Ispanija

Liudmila Putina šią šalį mylėjo dar prieš susitikdama su Putinu. Pagal išsilavinimą ji yra filologė ir romanistė, kurios specializacija – ispanų kalba. Būtent Ispanijoje ji ir Putinas mėgo leisti atostogas, o pirmasis oficialus aukščiausiųjų valstybės pareigūnų vizitas ten įvyko 2000 m.

Ispanijos mieste Malagoje V. Putino žmona turi du butus. Pirmąjį mažesnį 2011 metais vėl įsigijo Arturu Ocheretny. Be buto, Ocheretny tais pačiais metais čia nusipirko garažą. Buto kaina aukcione – beveik 800 tūkstančių eurų, jis įkeistas 20 metų. O 2014 metais Ocheretny nusipirko kitą butą gretimame 400 kvadratinių metrų pastate, kuris yra daug didesnis nei pirmasis. Be jo, naujame kvartale nusipirkau dar du garažus. Kaina – 1,3 milijono eurų, ji taip pat įkeista. Penkios minutės nuo apartamentų yra paplūdimys, netoliese yra keli golfo ir teniso klubai.

Malaga, nuotrauka: Youtube

Vos per porą metų Liudmila Putina ir Artur Ocheretny įsigijo nekilnojamojo turto už beveik 600 mln. Per skyrybas L.Putina gavo tiek pinigų, kad tiesiogine prasme nežinojo, ką su jais daryti. Sutuoktiniai Ocheretny vis dar nėra įtraukti į Europos sankcijų sąrašus. O nuo karo Ukrainoje pradžios jiems pasikeitė tik tai, kad dabar Arturas, dalyvaudamas triatlono varžybose Europoje, kurias taip mėgsta, pradėjo slėpti, kuriai šaliai atstovauja.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer