Mamos skausmui ribų nėra: 25-erių sūnus mirė Turkijoje

25-erių anglas Joe Thornley nuvyko į Stambulą, Turkiją, kad jam būtų atlikta skrandžio mažinimo operacija. Atliekant procedūrą nupjaunama didelė skrandžio dalis, kad pacientui nebereikėtų valgyti tiek daug maisto ir jis jaustųsi sotus.

Kai kuriose Turkijos ligoninėse skrandžio mažinimo arba žiedo operacijos gali kainuoti net 3460 eurų. Kaip praneša „The Mirror“, vis daugiau žmonių nori pasidaryti šią operaciją.

Joe nuliūdusiai mamai Julie buvo pasakyta, kad jos sūnui operacijos metu sustojo širdis ir jis negalėjo būti išgelbėtas, rašo express.co.uk.

Tyrimas atskleidė tiesą 

Tačiau skrodimas parodė, kad Joe iš tikrųjų mirė nuo vidinio kraujavimo. Tai nutiko operacijos metu. 58-erių Julie pasakė, kad kai Joe užsiregistravo operacijai internetu, ji nesijaudino, nes „ligoninė atrodė tinkama“.

Tačiau dabar ji perspėja kitus, kurie galvoja apie pigias operacijas, kad jie pasisaugotų. Ji pasakė: „Ligoninė atrodė gerai, o ir atsiliepimai buvo teigiami. Nemaniau, kad kas nors nutiks. Po kelių dienų man paskambino vadinamasis chirurgas ir pasakė, kad mano sūnaus širdis sustojo ir jis nebegali jo išgelbėti.

Aš juo patikėjau. Kai atgavome jo kūną, skrodimo metu buvo rasta, kad jis kraujavo operacijos metu. Jis mirė nuo vidinio kraujavimo. Tai buvo praleista pro jų akis, arba jie nesuvokė, kad jis kraujuoja.“

Joe tikėjosi, kad operacija padės sumažinti jo 119 kg svorį, bet jo gedinti mama dabar pasakė žmonėms, kad „taip daryti neverta“.

Ji ragino kitus: „Būkite labai, labai atsargūs ir žinokite, į kokią kliniką einate. Arba išvis neikite.“

Anglijos medikai įspėja žmones

JK chirurgai įspėja žmones, kad keliaujant į užsienį tam, kad būtų galima pasidaryti pigesnes operacijas, kyla nekokybiškų operacijų bei prastos slaugos rizika.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, nuo 2019 m. sausio mėn. medicininio turizmo kelionių į Turkiją metu iš viso žuvo 20 britų.

Specializuotas chirurgas Nick Carter teigė, kad „kiekviena ligoninė“ Jungtinėje Karalystėje yra atlikusi skubias operacijas žmonėms, grįžusiems iš Turkijos po pigių operacijų.

Jis pasakė: „Deja, pas mane yra apsilankę žmonės, kuriems praėjus dienai ar dviem po jų operacijų Turkijoje teko atlikti skubias operacijas, nes atsirado komplikacijų. Buvo žmogus su tinkleliu, kyšančiu iš pilvo. Vieno atvejo metu… [chirurgai] kūno viduje paliko negyvų audinių ir žmogui prireikė atlikti skubią operaciją. Kiekvienas bariatrinis chirurgas, su kuriuo esu kalbėjęs, gali papasakoti panašių istorijų.

 

Taip pat esu turėjęs pacientų, kurie sako: „Jaučiausi prastai ir jie tiesiog išstūmė mane iš ligoninės“. Būtų neteisinga sakyti, kad tai vyksta visose Turkijos ligoninėse, bet tikrai tai vyksta kai kuriose.“

Omaras Khanas yra bariatrinis chirurgas konsultantas ir per vieną savaitę turėjo atlikti dvi korekcines operacijas pacientams, kurių operacijos užsienyje buvo nesėkmingos.

Jis pasakė: „Manoma, kad svorio metimo operacija yra panaši į pilvo plastikos operaciją. Problema ta, kad įvykus klaidai gali kilti katastrofiškų problemų. Jei yra nuotėkis, jis gali sukelti tikrai sunkias infekcijas ir turi būti greitai, tinkamai ir veiksmingai valdomas.“

Karališkojo Anglijos chirurgų koledžo patarėjas bariatrinis chirurgas ir Tarybos narys Ahmedas Ahmedas įspėjo:

„Pacientams, kurie ketina pasidaryti bariatrinę ar kitokią operaciją užsienyje, primygtinai patariame atidžiai žinoti savo galimybes. Nors operacijos užsienyje gali atrodyti pigesnės, įvairiose šalyse taikomi skirtingi standartai ir gairės.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer