Mirė iliustratorė Riva Elmantė

Liūdna žinia – šią savaitę mirė iliustratorė Riva Elmantė, dar žinoma kaip „REdraw“ .

Žinia apie iliustratorės Rivos Elmantės netektį feisbuke pasidalijo jos sužadėtinis Tomas Činga. „Visai visai nesenai Mus paliko nuostabus žmogus, dukra, mama, meilė, draugė, iliustratorė, motyvatorė ir dar millijona savybių turinti Riva Ki. Jos siela išliks forever kaip ir visa jos meilė Jums ir Mums, iliustravimui ir „REdraw““, – rašė jis.

Pranešama, kad Riva Elmantė kovojo su onkologine liga, be mamos liko jos mažametis sūnus.

Užuojautą išreiškė ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Vakar netekome nuostabaus gyvenimą ir laisvę mylinčio žmogaus, kūrėjos, iliustratorės, mamos ir dukros, daugybės visų mūsų įkvėpėjos, mūsų Laisvės partijos steigėjos, pasislėpusios po REdraw slapyvardžiu – Riva Ki.Visi, kas Rivą pažinojo, draugiškai pavydėjo jai jėgų ir meilės gyvenimui, kuriais ji kasdien su mumis dalinosi. Dalinosi ir šmaikščiomis kūrybiškomis iliustracijomis, kurios nugulė ant džemperių ir kitų džiuginančių daiktų.Noriu pasidalinti viena ištrauka iš Rivos interviu, kurį ji davė 2018 metais leidiniui „Literatūra ir menas“.

Ten viena geriausių minčių apie laisvę, kurias teko kada nors skaityti. Ir ji priklauso Rivai:“Ką tau reiškia laisvė?Laisvė yra viskas, kas aš esu. Kiekvienas iš mūsų su savo norais, mintimis, svajonėmis, požiūriu ir įsitikinimais esame laisvė. Asmenybė yra laisvė arba asmenybės nėra išvis, vien beprasmis egzistavimas. O Lietuvoje, palyginus su tuo, kas darosi aplinkui, situacija nėra bloga. Tik ar kiekvienam iš mūsų tos laivės užtenka? Vienam užtenka galimybės nusipirkti bananų, nes sovietmečiu negalėjo, ir nuvažiuoti į Lenkiją pigesnio alaus, kitiems laisvė yra galimybė susilaukti vaiko, kurio negali turėti.

Arba susituokti su tos pačios lyties žmogumi savo tėvynėje. Laisvė yra gydytis vaistais, kurie Lietuvoje nelegalūs, nes neregistruoti (įdomu, ar iš principo, ar iš neišmanymo). Lietuva – auganti valstybė, kuriai reikia tobulėti, šviestis ir suprasti. Kol liks daug tokių, kuriems užtenka tik bananų, tol bus stipriai suvaržyti tie, kurie nori iš laisvės daugiau nei deficitiniai produktai ar atviros sienos.

Užuojauta šeimai ir visiems draugams bei pažinojusiems. Pasiilgsim labai“, – rašė ji.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer