Oleksijus Arestovyčius lankosi Lietuvoje

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio visuomeninis patarėjas Oleksijus Arestovyčius lankosi Lietuvoje, praneša Lietuvos kariuomenė.

Kaip rašoma kariuomenės pranešime „Facebook“, Lietuvoje jis minės 508-ąsias Lietuvos didžiosios kunigaikštystės pergalės prieš Maskvos kariuomenę Oršos mūšyje metines.

„Šiandien Lietuvoje turime ypatingą svečią – visiems puikiai žinomą Олексій Арестович (Oleksijų Arestovyčių – aut. past.) – Ukrainos prezidento visuomeninį patarėją, kuris atvyko kartu švęsti gausesnių maskvėnų pajėgų sutriuškinimą Oršos mūšyje.

Jau rytoj minėsime 508-ąsias pergalės Oršos mūšyje metines, kuomet Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė kartu su sąjungininkais laimėjo mūšį prieš Maskvos Didžiąją Kunigaikštystę.

Ta proga turėsime du renginius – tarptautinę konferenciją Vilniaus Rotušėje, kurioje pranešimą skaitys ir Oleksijus, ją stebėti tiesiogiai galėsite per Lietuvos kariuomenės Youtube kanalą.

Vakare, nuo 16:45 pakartosime pergalės eiseną nuo Aušros vartų iki Valdovų rūmų, virš kurių pakelsime istorinę Lietuvos vėliavą“, – rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

Gyventojai kviečiami dalyvauti renginiuose ir paminėti Oršos mūšio metines.

„Tai puiki proga prisiminti mūsų regiono šalių bendradarbiavimo tradicijas, kovojant prieš Maskvos imperialistinę agresiją“, – teigiama įraše.

Antradienio vakarą O. Arestovyčius pranešė, kad Ukraina išplėtė savo kontrataką ir ją vykdo nebe tik į pietus link Chersono, bet ir Rytų – Donbaso – kryptimi.

Anot jo, tai lėmė du susilieję veiksniai – „Rusijos kariuomenės nesugebėjimas pulti ir Ukrainos kontrpuolimo galimybės“.

„Mes jau vykdome kontrpuolimo operacijas dviejose vietose vienu metu. Rytų juk neiškeitėme į pietus. [Kontrpuolimas vyksta] ir rytuose, ir pietuose. Ir viskas tęsiasi, mūsiškiai spaudžia, labai stipriai spaudžia. Ir, žinoma, Rusijos vadovybė yra sutrikusi. Kodėl dviejose vietose? Neleidžiame jiems laviruoti su rezervais, stiprinti vienos krypties kitos sąskaita“, – kalbėdamas su Rusijos žmogaus teisių aktyvistu, teisininku Marku Feiginu, sakė O. Arestovyčius.

Jis netiki, kad Rusija dar sugebės perimti strateginę iniciatyvą šiame kare. Anot jo, jos pajėgos išsekusios.

O. Arestovyčius taip pat tvirtino, kad viename iš Ukrainos miestų kilo „didelė bėda su Rusijos kariuomene“. Miesto pavadinimo jis neįvardijo, nes tai pirmiausia turėtų padaryti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Jie bėgo toli į rytus, labai toli“, – sakė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer