Originaliausias Kremliaus kliedesys: Simonian paaiškino, kodėl Rusija Ukrainos „nesudorojo“ per kelias valandas

Garsiausias Kremliaus balsas, propagandinės Kremliaus televizijos RT vadovė Margarita Simonian valstybinėje Rusijos televizijoje „Rossija 1“ pareiškė tris priežastis, kodėl Rusija esą sąmoningai pasirinko Ukrainos neįveikti per kelias valandas pirmosiomis karo dienomis.

Nors Rusija nuo pirmosios invazijos į Ukrainą dienos tikėjos lengvos pergalės, užimant sostinę Kyjivą per kelias dienas, karas be reikšmingų Rusijos laimėjimų tęsiasi jau tris mėnesius. M. Simonian – vienas garsiausių Kremliaus propagandinių balsų, – atkartodama Kremliaus propagandinę liniją, kad invazija klostosi būtent taip, kaip planuota, tvirtina, kad Rusija Ukrainos greitai neužkariavo sąmoningai.

„Nejaugi norėdami nebūtume galėję susidoroti su Ukraina ne šiaip per kelias dienas, bet per valandas? Bet mes vykdome tokią specialią karinę operaciją (taip Rusija vadina savo invaziją į Ukrainą – red. past.) – būtent dėl to tai ne karas, o operacija, karas taip nevykdomas, – mes jų visų ten galime. Čia pirma.

Antra, mes suprantame, kad ten labai daug mūsų žmonių, kurie paimti įkaitais, visų „ne mūsiškių“ įkaitais. Bet ant jų juk neužrašyta, kuris yra kuris, tiesa? Po to aiškinsimės. Ir neįmanoma jų kažkaip atskirti – vieni ten, kiti ten, ir tik vienus iš jų pribaigti sarmatais („Sarmat“ balistinės raketos – red. past.). Tai neįmanoma.

Trečia, juk mums reikės atkurti [Ukrainą], o kam daugiau? Jau dabar išvaduotos teritorijos, kurios de facto yra mūsų, nebijau šito žodžio, įskaitant visą Chersono sritį, kuri jau dabar mūsų, ir mes manome, kad ji ne paskutinė, kuri bus mūsų…“ – propagandinėje Kremliaus televizijoje kalbėjo M. Simonian.

Vis dėlto Rusijos invazija į Ukrainą kol kas rodosi esantis rimtas išbandymas būtent Rusijos karinėms pajėgoms. Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 28 850 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 204 lėktuvus, 169 sraigtasparnius, 1278 tankus, 3116 šarvuočių, 596 artilerijos pabūklus, 201 raketų sistemą, 13 laivų, 2178 mašinas, 76 kuro cisternas, 463 bepiločius orlaivius, 93 priešraketinės gynybos sistemas, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas bei 43 specialiosios įrangos vienetus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer