Zelenskio patarėjas: vizų apribojimai rusams yra pirmas žingsnis į maištą

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychailo Podoliakas sako, kad vizų apribojimai rusams yra pirmas žingsnis į maištą.

Pasak M. Podoliako, kalbėti apie vizų apribojimus Rusijos piliečiams reikia dėl to, kad jiems nerūpi karas ir žudynės, todėl tai juos paskatintų suvokti karo realybę, rašo UNIAN.

Tokiu paaiškinimu M. Podoliakas pasidalijo savo asmeninėje „Twitter“ paskyroje.

„Kodėl Rusijos piliečiams reikalingi vizų apribojimai? Pusė karo metų įrodė, kad jiems nerūpi žudynės, sugriauti miestai, branduolinis šantažas, Buča ar Mariupolis. Tik kalbos apie vizų praradimą galėtų grįžti prie karo ir atsakomybės suvokimo. Ir tai pirmas žingsnis maištui Rusijoje“, – rašė M. Podoliakas.

Primename, kad už draudimą išduoti Šengeno vizas Rusijos Federacijos piliečiams pritarė penkios šalys: Estija, Lietuva, Čekija, Suomija ir Danija. Pirmoji sąraše esanti šalis jau įgyvendino atvykimo apribojimą.

Rusijoje, atsižvelgiant į tokius pareiškimus per pastarąsias 2 savaites, prašymų išduoti Šengeno vizą skaičius išaugo 40 proc. O Rusijos Federacijos pareigūnai grasino reaguoti į draudimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer