Paviešinti skerdynių Bučoje įrodymai: rusų kariai sušaudė beginklius civilius

Žurnalistai aptiko įrodymų ir vaizdinės medžiagos, liudijančių nežmonišką Rusijos karių elgesį Bučoje. Vaizdo įrašuose matyti, kaip rusų kariai veda beginklius civilius gatve link namo, šalia kurio vėliau buvo aptikti jų lavonai.

„New York Times“ žurnalistams pavyko atkurti vienos iš Bučos skerdynių istorijų – aštuonių civilių nužudymo vienoje vietoje – įvykių eigą.

Žurnalistai gavo kovo 4-osios vaizdo įrašus: vienos iš apsaugos kamerų ir vieno aplinkinių namų gyventojo. Skirtingai negu tvirtina Kremliaus propaganda, tikinanti, kad Bučoje skerdynes surengė patys ukrainiečiai arba, kad tai išvis tėra inscenizacija, šie vaizdo įrašai aiškiai įrodo – beginklius civilius Bučoje šaltakraujiškai šaudė Rusijos kariuomenės pajėgos.

„Eik į dešinę, kale“, – sušunka vienas iš ginkluotų Rusijos karių į eilę išsirikiuotiems ukrainiečiams vaizdo įraše, rašoma „The New York Times“. Tai buvo paskutinis momentas, kada jie matomi gyvi. Netrukus vyrai buvo sušaudyti.

Aštuoni apklausti liudininkai papasakojo, kas įvyko po to, kai Rusijos karių ir įkaitų nebesimatė: pasigirdo šūviai, ukrainiečiai jau nebepasirodė.

Kovo 5-ąją virš teritorijos praskridęs dronas užfiksavo ir Rusijos karius bei šarvuočius, ir nužudytuosius įkaitus toje pačioje vietoje, kur jie buvo nuvesti sušaudyti.

Žurnalistai skelbia, kad praleido kelias savaites Bučoje, apklausinėdami įvykio liudininkus, pareigūnus ir išgyvenusius asmenis bei rinkdami vaizdinę medžiagą ar kitus įrodymus.

„Viename kieme gulinčių vyrų kūnų, kai kurie jų – surištomis rankomis, nuotrauka buvo viena iš vaizdų, sulaukusių pasaulinio dėmesio balandžio pradžioje, Rusijos pajėgoms pasitraukus iš Bučos. Rusijos lyderiai aukščiausiu lygiu ne kartą neigė kaltę Bučoje ir vaizdus vadino „provokacija ir klastote“.

Tačiau savaites trukęs „The Times“ tyrimas pateikia naujų įrodymų, įskaitant tris vaizdo įrašus, kad Rusijos desantininkai sulaikė ir tyčia nužudė kieme nufotografuotus vyrus, tiesiogiai įtraukdami šias pajėgas į galimą karo nusikaltimą. Rusijos užsienio reikalų ir gynybos ministerijos neatsakė į prašymus pakomentuoti „The Times“ išvadas“, – rašoma „New York Times“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer