Putinas tikisi, kad Rusijos karius išgelbės „generolas Žiema“ – Borrellis

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis įsitikinęs, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino lūkestis, jog „generolas Žiema“ padės jam laimėti karą prieš Ukrainą, yra klaidingas.

Tai jis pareiškė ketvirtadienį Miunsteryje, Vokietijoje, kur vyksta G7 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas. J. Borrellis taip pat priminė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios Europos Sąjunga Ukrainai jau skyrė paramos už 22 mlrd. eurų.

„Skaičiuoju tik 3 milijardus eurų iš Europos taikos fondo, o 19 milijardų eurų ateina iš Europos Sąjungos ir valstybių narių finansinės, ekonominės paramos Ukrainai: humanitarinei paramai, aprūpinimui medžiagomis, kad ukrainiečiai galėtų išgyventi žiemą.

Artėja žiema, Putinas laukia, kol ateis „generolas Žiema“ ir palaikys Rusijos kariuomenę. Dabar labiau nei bet kada turime remti Ukrainą ir Ukrainos žmones. Jie kovoja, gina savo šalį, o mes turime moralinę pareigą juos palaikyti“, – sakė J. Borrellis, skelbia „Ukrinform“.

„Putino Rusija naikina Ukrainą. Jie negali jos užimti, negali laimėti mūšio lauke, negali laimėti karo – todėl jie sistemingai naikina šalį“, – žurnalistams sakė J. Borellis.

Vokietijos mieste Miunsteryje ketvirtadienį ir penktadienį vyksta G7 užsienio reikalų ministrų susitikimas. Pagrindinė susitikimo tema – padėtis Europoje ir pasaulyje vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer