Rusija dabar neturi galimybių perkelti karių iš vienos puolimo krypties į kitą – ekspertas

Rusų armijai bus sunku išlaikyti puolimą Ukrainos pietuose, nesustiprinus karinio personalo pajėgumų ta kryptimi. Karo ekspertas Valerijus Ryabychas mano, kad rusų armija atsidūrė aklavietėje.

Pirmiausia rusams neužtenka resursų kariuomenei perkelti į kitomis puolimo kryptimis ir, tuo pačiu, kad nesusilpninti puokimo tomis kryptis, iš kurios bus atitraukta dalis pajėgų, „Espresso“ cituoja Ukrainos naujienų agentūra UNIAN.

„Dabar susiklostė tokia situacija, kad priešas neturi išeities, nes negali perkelti dalies kariuomenės iš vienos krypties į kitą. Pavyzdžiui, jei perkelsite kariuomenę iš šiaurės į pietus, jie susilpnės Charkivo kryptimi. Ukrainos ginkluotosios pajėgos padidino pasipriešinimą ir artėjo prie valstybės sienos Charkivo srityje, tada rusai perkėlė keletą bataliono taktinių grupių, kad Ukrainos kariai pagaliau neužimtų pozicijų pasienyje su Rusijos Federacija. Jei jie šias pajėgas atitrauktų, tada šia kryptimi jie patirs nesėkmę“, – sako ekspertas.

Ryabychas pridūrė, kad priešui būtų sunku išlaikyti pajėgas Ukrainos pietuose, ten nesiunčiant papildomo karinio personalo.

„Atitinkamai, jei jie nedidins pajėgų pietų kryptimi, tuomet subyrės ir priešo gynyba, ypač tokiomis sąlygomis, kai Ukrainos ginkluotosios pajėgos ten vykdys visų galimų kelių per Dniepro operatyvinę ugnies kontrolę ir uždarys logistikos linijas“, – pabrėžė ekspertas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer