Šeimos skausmui ribų nėra: pelėsis namie pražudė 2-metį

Anglijoje dviejų metų berniukas mirė nuo juodojo pelėsio savo namuose, kurie buvo netinkami gyventi, nustatyta tyrimo metu. Awaab Ishak likus vos savaitei iki mirties atšventė savo antrąjį gimtadienį.

Po šešių dienų Rochdale koronerių teisme buvo padaryta išvada, kad jis „mirė dėl sunkios kvėpavimo takų ligos, kurią sukėlė ilgalaikis pelėsio poveikis jo namų aplinkoje“.

Koronerė Joanne Kearsley nemanė, kad socialinių būstų įstaigos „Rochdale Boroughwide Housing“ (RBH) arba „Northern Care Alliance“ gali būti kaltinami aplaidumu, sukėlusiu berniuko mirtį, rašo mirror.co.uk.

Ji sakė: „Esu tikra, kad ne aš viena klausiu ‒ kaip tai vyksta? Kaip JK dvejų metų vaikas miršta nuo pelėsio savo namuose? Šio tyrimo rezultatai gana akivaizdžiai parodė, kad tai nėra tik „Rochdale Boroughwide Housing“ problema. Drėgmė ir pelėsiai nėra vien tik socialinio būsto problema“.

Koronerė teigė, kad atsižvelgė į būsto ombudsmeno Richardo Blakeway parodymus, kuriuose teigiama, jog drėgmės ir pelėsio atsiradimo priežastis gali būti „nuomininko gyvenimo būdas“.

Būste trūko veiksmingos vedinimo sistemos

Ji pasakė teismui: „Remiantis šios bylos įrodymais, manau, kad labiausiai tikėtina drėgmės  priežastis 2020 metais buvo įprasta kasdienės buities veikla, nors anksčiau galėjo būti kitų problemų, tokių kaip nesandarus vandens vamzdis kažkuriame gretimame bute.

Nėra įrodymų, kad šeimos gyvenimo būdas kokiu nors būdu prisidėjo prie pelėsio atsiradimo, tačiau vėdinimas vonioje nebuvo pakankamas, jo trūko ir virtuvėje. Apskritai būste trūko veiksmingos vėdinimo sistemos. Tai buvo tiesioginis veiksnys, prisidėjęs prie pelėsio vystymosi“.

Berniuką pražudė ūminė kvėpavimo takų edema

Koronerė pateikė išvadą apie Awaab mirtį, kurios priežastis buvo ūminė kvėpavimo takų edema ir sunkus granulomatinis tracheobronchitas dėl aplinkos pelėsio poveikio. Ji sakė:

„Awaab Ishak mirė dėl sunkios kvėpavimo takų ligos, kurią sukėlė ilgalaikis pelėsio poveikis jo namų aplinkoje. Berniuko gydymo ir prevencijos veiksmų nebuvo imtasi. Dėl sunkios kvėpavimo takų būklės Awaab sustojo kvėpavimas. Namuose Awaab negavo optimalios kvėpavimo takų ventiliacijos, kuri būtų padėjusi išvengti širdies sustojimo“.

Koronerių teisme buvo liudijama, kad Awaab buvo paguldytas į Karališkąją Oldhamo ligoninę, kur 2020 m. gruodžio 21 d. buvo konstatuota jo mirtis. Ankstesniame posėdyje atskleista detalė parodė, kad buvo aiškiai nustatytas medicininis ryšys tarp drėgmės ir pelėsio bei jo mirties.

Awaab ir jo šeima toli gražu nėra vienintelė Freehold dvare gyvenanti šeima, kurią paveikė didelė drėgmė ir pelėsis. Kiti bandė, bet nesugebėjo išsikraustyti iš būsto, o kai kurie netgi gavo laiškus iš šeimos gydytojų, raginančių išvykti.

Kreipdamasi į Awaab šeimą, pateikdama savo išvadą, ponia Kearsley sakė: „Tikiuosi, kad mums pavyko pateikti kai kuriuos atsakymus į klausimus, kuriuos uždavėte apie sūnaus mirtį. Tačiau aš vertinu, kad niekas, ką aš sakau ar darau, negali sugrąžinti Awaab. Labiau tikiuosi, kad žinote, kad Awaab – esu tikra – pakeis kitų žmonių gyvenimus“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer