Skaudi žinia: mirė tūkstančius lietuvių sujaudinusi 18-metė

Tūkstančius lietuvių sujaudino emigrantę Verą Kazragytę ir jos šeimą ištikusi nelaimė. Vos 18-likos sulaukusi moters dukra Orinta atsidūrė komoje ir buvo prijungta prie gyvybę palaikančių aparatų. Naujienų portalui tv3.lt praėjusią savaitę lietuvė sakė neparandanti vilties, kad jos dukra atsigaus. Tačiau šeštadienį, liepos 9-ąją, savo „Facebook“ paskyroje Vera pranešė skaudžią žinią, kad jos dukros išgelbėti nepavyko.

Orinta prastai pasijuto ir nualpo darbe birželio 16 dieną. Merginai atsidūrus Londono ligoninėje, gydytojai Verai pranešė, kad jos dukros smegenys yra mirusios ir jos išgelbėti nebepavyks. Tačiau lietuvė medikų žodžiais ir veiksmais teigė nepasitikinti. Pasak moters, dukros tyrimų atsakymai jai nebuvo rodomi, todėl ji siekė, kad merginos būklę įvertintų nepriklausomi medikai.

Pradėjus garsiai kalbėti apie dukros istoriją, moteris išsikovojo teisę į Orintos tyrimo rezultatus ir nepriklausomą gydytoją. Tačiau ekspertų išvados patvirtinto skaudžią žinią – jaunos merginos gyvybės išgelbėti nebeįmanoma.

„Orinta oficialiai paskelbta mirusia nuo vakar 23 valandos“

Apie tai Vera Kazragytė pranešė savo socialiniame tinkle „Facebook“. Gavę moters leidimą, dalijamės jos įrašu.

„Vakar buvo beprotiškai sunki ir ilga diena. Po žiniasklaidos įsikišimo su advokato pagalba man pavyko gauti viską, ko prašiau. 2 nepriklausomi gydytojai, visi išrašai.

Taip, klaidų padaryta, tai aiškinsimės vėliau, dabar apie tai kalbėti negalima. Po nepriklausomų gydytojų atliktų testų gavome atsakymą – smegenys visiškai mirusios. Iki vakar vėlumos buvo atliekami finaliniai testai – atsakymas toks pat…

Aš dar nežinau kaip žodžiais apsakyti ir ar išvis įmanoma apsakyti tą jausmą, kurį dabar visi jaučiam. Deja, dievas mūsų neišgirdo… Orinta nebegrįš. Beprotiškai skauda, bet teko priimti sprendimą ją paleisti.

Aš tikiu stebuklais, bet čia turiu susitaikyti su realybe. Orinta oficialiai paskelbta mirusia nuo vakar 23 valandos. Aparatų neatjungs dar, kol mes nebūsime tam pasiruošę. Mes niekada nebūsime tam pasiruošę, bet aš privalau galvoti ne tik apie save, o ir apie Orintą“, – rašė merginos mama.

Moteris taip pat pranešė, kad visi norintieji šeštadienį galėjo atvykti į ligoninę atsisveikinti su Orinta.

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams primename anksčiau aprašytą Veros dukros istoriją:

Londone gyvenančios Veros Kazragytės dukros Orintos gyvybę šiuo metu palaiko aparatai. Jos šeima kiekvieną dieną meldžiasi dėl vos 18-likos sulaukusios merginos gyvybės, o skaudžią akimirką, pasak mamos, dar labiau apsunkina gydytojų elgesys, dėl kurio šeima ruošiasi kreiptis į advokatus.

Naujienų portalui tv3.lt merginos mama Vera pateikė dokumentus, įrodančius faktą, kad jos dukra yra gydoma ligoninėje. Tačiau, pasak moters, tai yra vieninteliai dokumentai, kuriuos per šį laiką iš ligoninės gavo šeima.

Pasak Veros, gydytojai iki šiol nesutinka parodyti Orintos tyrimų rezultatus ir ragina moterį atjungti dukros gyvybę palaikančius aparatus. Moteris pasakoja, kad, gydytojų teigimu, 18-likmetė mergina jau yra mirusi ir jos gyvybės išgelbėti nebepavyks.

Šeima kreipiasi į visuomenę ir prašo finansinės paramos, nes ketina samdyti dideles pinigų sumas kainuojančius advokatus ir stoti į kovą teisme prieš ligoninę, kurioje gydoma Orinta.

Nualpo būdama darbe

Vera pasakoja, kad jos dukra Orinta nuo vaikystės turėjo problemų su inkstais. Sveikatos problemas lydėjo ir padidėjęs kraujospūdis. Tačiau prieš pusantrų metų merginai buvo išoperuotas nefunkcionuojantis inkstas ir, anot Orintos mamos, dukros sveikata buvo sustiprėjusi.

Pasak Veros, dukra pastaruoju metu jautėsi gerai ir labai daug dirbo. Prieš kiek daugiau nei dvi savaites, birželio 16 dieną, merginai išėjus į darbą, po poros valandų Vera gavo žinutę, kad Orinta atsidūrė ligoninėje.

„Už kelių minučių atvažiavo policija ir mus nuvežė į ligoninę. Aš jau supratau, kad kažkas yra ne taip. Galiausiai paaiškėjo, kad ji nualpo darbe ir jie tik po 20 minučių iškvietė greitąją. Iš pradžių jie patys bandė gaivinti ją su defibriliatorium.

Greitoji atvažiavo dar po 20 minučių. Jai buvo sustojusi širdis, dėl ko, pasak gydytojų, kraujas išsiliejo į smegenis. Kai mes nuvažiavome į ligoninę, jie net nepadarę MRT (magnetinio rezonanso tomografas – aut. past.), mums pasakė pačią pirminę išvadą, kad ji yra mirusi, kad jos smegenys yra mirusios“, – prisimena lietuvė.

Ragina atjungti gyvybę palaikančius aparatus

Moters teigimu, gydytojai pirmosiomis dienomis ligoninėje ją tikino, kad dukros jau nebepavyks išgelbėti, todėl reikia atjungti Orintos gyvybę palaikančius aparatus. Tačiau, pasak Veros, šio teiginio gydytojai nepagrindė jokiais tyrimais ir iki šiol mama nematė jokių dokumentų, įrodančių, kad jos dukrai buvo atlikti reikalingi tyrimai.

„Užsidarydami kambarėlyje, jie penkias dienas po 2–3 kartus mane labai psichologiškai spaudė, kad ją atjungtume. Ir dabar paaiškėja labai negeri dalykai, kad nebuvo atlikti jokie tyrimai.

Po šito gydytojo, kuris mane spaudė, atėjo kita gydytoja ir pasakė: „Mes nesakėm, kad smegenys yra mirusios, galbūt jos yra pažeistos“. Nors prieš tai gydytojas sakė: „Darom finalinį smegenų testą ir aš tau duodu mirties liudijimą, ją reikia atjungti, kol organai dar sveiki.“

Ir aš jam sakau, ko jūs pristojot prie jos organų? Man reikia būti 100 procentų įsitikinusiai, kad tai tiesa. Kodėl turiu patikėti tuo, ką jie man pasakė? Ir dabar, kai atėjo dar kita gydytoja, ji man pažadėjo, kad aš gausiu visus tyrimų atsakymus ir tai buvo praeitą pirmadienį. Ir po šitos gydytojos pasikeitė dar keturi gydytojai“, – sako pašnekovė.

Vera pasakoja, kad po šios situacijos šeima ėmė ieškoti nepriklausomo gydytojo, kuris galėtų įvertinti Orintos būklę. Tačiau dėl neaiškių priežasčių nepriklausomas gydytojas į ligoninę nebuvo įleistas.

„Nepriklausomas gydytojas turėjo ateiti praeitą antradienį. Pirmadienį mes sužinom, kad gydytojo laikas yra perkeltas į ketvirtadienį, nes jie (ligoninės, kurioje gydoma Orinta, gydytojai – aut. past.) nori šimtu procentų įsitikinti, kad ji yra mirusi ir jie padarė visus tyrimus.

Antradienį jie vežė ją daryti MRT, o trečiadienį, prieš ateinant gydytojui, dingo kažkokių tyrimų atsakymai. Tiesiog dingo. Galiausiai, ketvirtadienį visą dieną laukėm gydytojo. Niekas prie mūsų nepriėjo, niekas neapžiūrėjo. Atėjo ligoninės gydytojas ir sako „nepriklausomo gydytojo nebus, nes nesuvaikščiojo dokumentai.“

Sakau palaukit, jeigu aš žinojau gydytojo vardą, pavardę, žinojau laiką, kada ateis, vadinasi, ligoninės departamentas buvo susisiekęs su tuo gydytoju ir gavo patvirtinimą, kad jis tikrai ateis. Dedasi labai keisti dalykai, dingsta tyrimai, gydytojas neateina, čia popieriai nesuvaikšto“, – savo abejonėmis dalijasi Vera.

Visą istoriją galite perskaityti čia.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer