Praėjusią naktį Norvegijos sostinėje, Osle įvyko tragiški įvykiai – gėjų naktiniame klube du žmonės žuvo ir dar 14 buvo sužeisti, keletas sunkiai. Po tragiško įvykio norint užtikrinti žmonių saugumą buvo atšauktos kasmetinės gėjų eitynės „Oslo Pride“. Savo širdgėla ir nuomone apie įvykį pasidalijo ir dainininkas Ruslanas Kirilkinas.
Vyras apie skaudų įvykį rašė socialiniuose tinkluose, kartu jis pasidalijo ir nuotrauka su mylimuoju, įrašo leido pasidalinti ir su portalo tv3.lt skaitytojais.
„Šiąnakt Norvegijos sostinėje per šaudynes naktiniame klube ir prie jo žuvo du žmonės, dar 14 buvo sužeisti. Tai pranešė „Reuters“, remdamasi Oslo policija.
O jeigu mes su Domantu Tamašausku būtume tų nekaltų žmonių vietoje?
Ašaros, neviltis ir didžiulis skausmas širdyje. Tokia ta birželio 25 diena.
Šiandien yra ta diena, kai prieš du metus mes susitikome. Kiek daug visko išgyventa ir patirta. Meldžiuosi, kad Lietuvoje daugiau nebūtų vietos neapykantai žmonėms, kurie myli“, – rašė jis.
Portalas tv3.lt primena, kad išpuolis Osle įvyko penktadienio naktį. Teisėsaugos pareigūnai informavo, kad įtariamas užpuolikas buvo sulaikytas po maždaug 1 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku įvykusio incidento.
Šaudyta trijose netoli viena kitos esančiose vietose, įskaitant vieną gėjų barą. Policija informavo apie du žuvusius žmones ir 14 sužeistųjų. Pareigūnai paėmė du ginklus. „Dabar viskas rodo, kad šį aktą įvykdė vienintelis žmogus“, – per spaudos konferenciją sakė policijos pareigūnas Tore Barstadas (Torė Barstadas).
Tačiau jis pridūrė, kad policijos pajėgos sostinėje buvo sustiprintos, reaguojant į kitus incidentus. T. Barstadas neatskleidė, ar šis šaudymas laikomas teroro aktu.
Policija pirmuosius pranešimus apie šaudymą gavo 1 val. 14 min. (2 val. 14 min.), ir praėjus penkioms minutėms įtariamasis buvo sulaikytas, nurodė atstovas. Buvo šaudoma prie gėjų klubo „London Pub“, džiazo klubo „Herr Nilsen“ ir užeigėlės, kur parduodamas maistas išsinešinai. Policijos pareigūnai susirinko aptarti šių šaudynių poveikio ruošiantis šeštadienio popietę įvyksiančioms Oslo gėjų eitynėms.
Šaudynių vietoje patruliavo gerai ginkluoti policininkai, dėvintys neperšaunamas liemenes ir šalmus. „Atrodo, kad jis taikėsi labai ryžtingai. Kai suvokiau, kad tai rimta, pabėgau. Ant žemės gulėjo kraujuojantis vyras“, – incidentą mačiusi viena moteris pasakojo dienraščiui „Verdens Gang“. Kitas liudininkas, cituotas šio laikraščio, sakė, kad užpuolikas turėjo automatinį ginklą, nors policija to nepatvirtino, ir kad įvykio vieta atrodė kaip „karo zona“.
„Ant žemės buvo daug sužeistų žmonių, kuriems buvo sužalotos galvos“, – teigė liudininkas. Radijo NRK žurnalistai, buvę toje vietoje, kai įvyko šaudynės, sakė, kad šaulys atėjo nešdamasis krepšį, iš kurio išsitraukė ginklą ir pradėjo šaudyti. Iš 14 sužeistųjų aštuoni buvo išvežti į ligoninę, dar šešiems pagalbą vietoje suteikė medicinos darbuotojai. „Kai kurie apibūdinami kaip sunkiai sužeisti, kiti – kaip lengviau sužeisti“, – sakė T. Barstadas.
Tradiciškai ramią Norvegiją 2011 metų liepos 22-ąją sukrėtė beprecedentis išpuolis, kai ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas nužudė 77 žmones.
Jis pirmiausiai detonavo automobilyje padėtą bombą netoli vyriausybės būstinės Osle. Ši ataka pareikalavo aštuonių žmonių gyvybių. Paskui, persirengęs policininku, A. B. Breivikas surengė šaudynes kairiosios Darbo partijos jaunimo stovykloje netoli sostinės esančioje Utiojos saloje ir nužudė 69 žmones, daugiausiai paauglius.