Ukrainoje nukautas elitinis Rusijos desantininkas, bataliono vadas Aleksandras Dosiagajevas

Rusijos karininkas, 104-ojo gvardiečių desantininkų-šturmo Kutuzovo ordino pulko 2-ojo desantininkų-šturmo bataliono vadas, papulkininkis Aleksandras Dosiagajevas žuvo mūšių Ukrainoje metu, skelbia Ukrainos kariuomenės strateginės komunikacijos centras.

1989 m. gimęs vyras Rusijoje buvo laikomas vienu iš pavyzdinių-idėjinių desantininkų. Į kariuomenę, ir būtent desantą, nusprendė pasukti dar būdamas 11-os, kuomet susižavėjo karo Čečėnijoje istorijomis. Vėliau užbaigė atitinkamus mokslus ir užsitarnavo bataliono vado laipsnį. Beje, to paties bataliono, kurio kariai žuvo mūšyje „Prie 776 aukštumos“ – 2000-aisiais karo Čečėnijoje metu įvykdytos rusų desantininkų karinės operacijos, kuri pareikalavo daug aukų, įskaitant ir paties bataliono vado Marko Jevtiuchino gyvybę – metu. Būtent apie šią istoriją ir buvo vėliau sukurtas filmas „6-asis pulkas“, įkvėpęs A. Dosiagajevą tapti desantininku.

2020-ųjų birželį dalyvavo 75-ųjų Pergalės antrajame pasauliniame kare metinių karo parade. 2021-aisiais Maskvoje vykusiame Rusijos kariuomenės festivalyje „Armija Rosiji 2021“ A. Dosiagajevas laimėjo „Sparnuotojų pėstininkų“ nominaciją.

Jo žūties Ukrainoje aplinkybės, vieta ir laikas nėra atskleidžiamos. Gegužės 27-ąją pasirodė įrašas apie jo mirtį Rusijos desantininkų paskyroje socialinio tinklo VK paskyroje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer