Ukrainos partizanų diversija: detonuotas sprogmuo po Rusijos šarvuotu traukiniu

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka paskelbė apie ukrainiečių partizanų išpuolį prieš okupantus Melitopolyje – buvo susprogdintas Rusijos kariuomenės šarvuoto traukinio vagonas su kariais. „Užtaisas suveikė po vagonu su kariais. Pažeisti geležinkelio bėgiai“, – „Novoje vremia“ cituojamas jis.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

19:18 | Ukrainos pajėgos išlaisvino dar vieną kaimą Charkivo srityje

Ukrainos ginkluotosios pajėgos iš Rusijos okupantų išlaisvino dar vieną Charkivo srities gyvenvietę, praneša „24.tv.ua“. Ukrainos pajėgos perėmė Dementijevkos kaimo Dergačiovo rajone kontrolę.

Kiek anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos kariai atsiima Charkivo sritį ir sėkmingai stabdo Rusijos okupantų pastangas Donbase.

„Mūsų valstybės šiaurinių regionų teritorija jau išlaisvinta. Mes susigrąžiname Charkivo sritį. Mūsų valstybės gynėjai ir gynėjos stabdo desperatiškiausias okupantų pastangas Donbase“, – sakė jis.

18:57 | Suomija ir Švedija bendrai pirks ginkluotės

Suomijos gynybos ministerija pranešė, kad Suomija ir Švedija kartu pirks nešiojamuosius šaunamuosius ir prieštankinius ginklus, rašo „the Guardian“.

Taip pat ruošiamasi bendrai pirkti šaunamųjų ginklų, įskaitant automatus, šautuvus ir ginklus asmeninei apsaugai.

Trečiadienį abi šalys pateikė paraiškas įstoti į NATO.

18:48 | Skamba pavojaus sirenos

Trečiadienį apie 18:30 vietos laiku beveik visoje Ukrainoje pradėjo skambėti oro pavojaus sirenos, praneša „24.tv.ua“.

18:41 | Rusija: sužeisti „Azovstal“ kariai išsiųsti į ligoninę Novoazovske

Ukrainos kariai iš „Azovstal“ buvo išsiųsti į ligoninę Novoazovske, teigia Rusijos ministerija.

Kaip skelbia Rusija, nuo pirmadienio pasidavė beveik tūkstantis ukrainiečių kovotojų, užsibarikadavusių gamyklos tuneliuose.

Ukrainos pusė to kol kas nepakomentavo.

18:29 | Rusų atakos Mariupolyje grasina sukelti ekologinę katastrofą

Rusų pastangos sunaikinti Mariupolio gynėjus gali virsti tikra ekologine katastrofa, praneša „24.tv.ua“.

Rusijos okupantai, praktiškai nuolat bombarduojantys „Azovstal“, gali sugadinti techninę struktūrą, kuri neleidžia itin pavojingam koncentruoto sieros vandenilio tirpalui patekti į Azovo jūrą.

Jei medžiaga patektų į Azovo jūrą, įvyktų ekologinė katastrofa. Medžiaga gali pražudyti visą Azovo jūros florą ir fauną. Ilgainiui vandenilio sulfido tirpalas gali patekti į Juodąją ir Viduržemio jūras.

Mariupolio meras Vadimas Bojčenka reikalauja, kad JT atstovai nedelsdami patektų į teritoriją ir ištirtų padėtį, kad būtų išvengta pasaulinio masto ekologinės katastrofos.

Pasak minėto portalo, vandenilio sulfidas yra bespalvės ir labai nuodingos degios dujos.

18:13 | Rusija uždaro CBC Maskvos biurą

Rusija uždaro Kanados transliuotojo CBC Maskvos biurą ir atšaukia vizas bei akreditacijas redakcijos žurnalistams Rusijoje, praneša „the Guardian“.

Sprendimas priimtas siekiant imtis „atsakomųjų priemonių dėl Kanados veiksmų“ po to, kai Otava uždraudė Rusijos valstybinę televiziją RT, žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova.

„Su apgailestavimu toliau stebime atvirus išpuolius prieš Rusijos žiniasklaidą iš vadinamųjų kolektyvinių Vakarų šalių, kurios save vadina civilizuotomis“, – komentavo M. Zacharova.

Ji taip pat teigė, kad Kanada eina „rusofobišku“ keliu, įskaitant žiniasklaidos cenzūravimą.

17:51 | Rusija ir Turkija sutarė dėl banko kortelių „Mir“ atsiskaitymo viešbučiuose, skelbia rusų ekonomikos viceministras

Rusija ir Turkija susitarė dėl rusiškų mokėjimo kortelių „Mir“ naudojimo turkų viešbučiuose ir galimybių jomis naudotis šalies bankomatuose plėtros.

Be to, bus didinamas skrydžių oro linijomis abejomis kryptimis skaičius, skelbiama „Podjom“.

Ketvirtadienį į Turkiją derybų buvo atvykusi Rusijos ekonomikos ministerijos delegacija.

17:39 | Rusija į karą pasiuntė sirus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė Sirijos kovotojus į karą prieš Ukrainą, praneša „UNIAN“. Ukrainos Gynybos ministerijos atstovas Aleksandras Motuzyanikas patvirtino šią informaciją.

„Būna tokių atvejų, juos fiksuoja Ukrainos žvalgyba. Rusija, bandydama kompensuoti nuostolius, naudojasi daugybe variantų, kad pritrauktų kuo daugiau darbo jėgos kovoms Donbase“, – cituojamas jis.

17:22 | Zelenskis: Ukrainos šiaurė išvaduota, susigrąžiname Charkivą

Ukrainos kariai atsiima Charkivo sritį ir sėkmingai stabdo Rusijos okupantų pastangas Donbase, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Tai jis pasakė kreipimęsi Krymo totorių genocido atminimo dienos proga, rašo „UNIAN“.

„Mūsų valstybės šiaurinių regionų teritorija jau išlaisvinta. Mes susigrąžiname Charkivo sritį. Mūsų valstybės gynėjai ir gynėjos stabdo desperatiškiausias okupantų pastangas Donbase“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Jis pridūrė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos toliau atremia Rusijos karių atakas pietuose.

„Mes giname Zaporižę, Mykolajivą, Odesą. Mes nepamirštame kiekvieno miesto ir kiekvienos bendruomenės, kuri vis dar yra okupuota. Visada pabrėžiu: laikinai okupuotas. Ir, žinoma, prisimename Krymą“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Pasak jo, rusų pajėgos Ukrainoje jau patyrė tokių nuostolių, kokių Rusija dar nebuvo patyrusi karuose per pastaruosius dešimtmečius.

„Daugelis rusų, užnuodytų valstybinės propagandos, tiesiog dar to nesupranta. Jie nenori matyti, kokie dideli yra jų nuostoliai įvairiomis prasmėmis: žmonių, ekonomikos, kultūros, ateities. Tačiau gyvenimas privers juos pajusti šiuos praradimus“, – sakė V. Zelenskis.

Anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad Charkivo kariuomenė išstūmė Rusijos pajėgas ir pasiekė valstybės sieną.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer