Už pernelyg šildomus namus galima ir į kalėjimą patekti – Šveicarijoje siūlomos drakoniškos taupymo priemonės

Dėl artėjančios energijos šaltinių krizės Europoje Šveicarijos valdžia nusprendė įvesti bausmes gyventojams, kurie nesutinka mažinti vartojimo, skelbiama „Anadolu“. Šį sprendimą iki rugsėjo pabaigos dar turės patvirtinti arba atmesti kantonų valdžia.

Pagal Ekonomikos reikalų federalinio departamento (EAER) paskelbtas „Federalinio įstatymo dėl nacionalinio ekonomikos aprūpinimo“ taisykles, dujomis šildomuose namuose oro temperatūra gali būti šildoma iki 19 °C, o vandens – iki 60 °C. Šildytuvai taip pat draudžiami, kaip ir saunų ar baseinų šildymas.

Šveicarijos federalinio finansų departamento atstovas Markusas Sporndlis šveicarų leidiniui „Swiss daily Blick“ paaiškino, kad už vieną pažeidimų dieną šveicarams tektų sumokėti mažiausiai 30 šveicariškų frankų (apie 30 eurų), maksimali bauda gali siekti 3 tūkst. frankų. Naujienų agentūros „Anadolu“ žinutėje pažymima, kad už taisyklių nesilaikymą gali grėsti ir įkalinimas iki 3 metų.

Straipsnyje pažymima, kad šveicarų valdžia „įžengė į pilkąją zoną“, kritikai perspėja dėl tokių priemonių galimų šalutinių neigiamų efektų. Pavyzdžiui, tai gali užkrauti teismus bylomis dėl „pažeidimų“.

Šis sprendimas dar gali būti koreguojamas dėl stiprios savivaldos – vietos kantonai iki rugsėjo 22-osios turi pateikti savo siūlymus ir argumentuotas abejones.

Vietos policijos atstovas Fredy Fassleris pažymėjo, kad valdžia turėtų priimti tik tas priemones, kurias būtų realu įgyvendinti ir, visų pirma, sukontroliuoti. Jo teigimu, jis nenorėtų, kad policijos pareigūnai eitų nuo vienų durų prie kitų, reikalaudami, kad gyventojai laikytųsi taisyklių.

Pareigūnas taip pat priminė Covid-19 ribojimų patirtį, kuomet krizės metu išsivystė gyventojų „denonsavimo kultūra“. Jo teigimu, vietoje brangiai kainuojančių kriminalinių bylų paprasčiausios administracinės baudos būtų geresnė išeitis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer