Žiniasklaida: Ukraina pradėjo sėkmingą kontrpuolimą rytuose

Ukrainos ginkluotosios pajėgos pradėjo kontrpuolimą Charkivo fronte, rašo BBC Rusijos tarnyba. Pranešama, kad antradienio rytą ukrainiečiai staiga sudavė stiprų smūgį į vadinamosios „Izyumo“ rusų kariuomenės grupuotės flangą Balaklijos kryptimi.

Informacija kol kas nėra oficialiai patvirtinta. Remiantis neoficialiais pranešimais, Rusijos pajėgos, kurias daugiausia sudaro mobilizuoti Donbaso gyventojai, skubiai traukiasi už Šiaurinio Doneco upės.

Rusiški kanalai praneša, kad Ukrainos kariuomenė užėmė Verbovkos kaimą netoli Balaklijos, kur įsikūręs didelis Rusijos arsenalas. Kiti šaltiniai praneša, kad Ukrainos kariai jau užėmė pačią Balakliją.

Kiek anksčiau Ukrainos pareigūnai pranešė, kad dar antradienį turėtų pasirodyti gerų žinių apie Ukrainos kontrpuolimą.

Laukiama „gerų naujienų“ apie kontrpuolimą

Dar antradienio vakarą Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis turėtų paskelbti „gerų naujienų“ apie kontrpuolimą, rašo „Sky news“. Pranešama, kad naujienos bus susijusios su rytine Charkivo sritimi.

„Šį vakarą prezidentas Zelenskis paskelbs puikių naujienų apie (kontrpuolimo operaciją – aut. past.) Charkivo srityje“, – cituojamas V. Zelenskio administracijos vadovo patarėjas Serhijus Leščenka.

Daugiau detalių apie tai jis nepateikė.

Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas sako, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos efektyviai naikina Rusijos pajėgas visoje fronto linijoje. Gerų naujienų bus ne tik iš Charkivo srities, bet ir kitomis kryptimis, „Kanal 24“ pareiškė jis.

Anot jo, rusai šiuo metu bando teigti, kad nepanikuoja ir viską kontroliuoja. Vis dėlto, M. Podoliako teigimu, situacija yra visiškai kitokia.

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Hanna Malyar pranešė, kad kontrpuolimas vyksta pagal planą, tačiau perspėjo susilaikyti nuo informacijos skleidimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer