Lietuvos gamta pademonstravo savo galią: vaizdai užburia

Vakar dalyje Lietuvos buvo galima pastebėti įspūdingą vaizdą – atslenkanti audra parodė savo didybę pakeisdama romantišką saulėlydį tamsiais debesimis. Nuotrauka pasidalinęs Gytis Valaika šį vaizdą užfiksavo Alytuje, apie 22 valandą vakaro – vaizdai tiesiog užburia.

„Saulėlydis + iš šiaurės artėjantys tamsūs lietaus debesys suformavo labai įdomų ir greitai besikeičiantį spalvų žaismą. Įsijungusi vaizduotė pamatė netgi veidą“, – buvo rašoma prie pasidalintų nuotraukų „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įraše.

Gamta pademonstravo galią

Susisiekus su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos atstovu spaudai Gyčiu Valaika paaiškėjo, kad tokie debesys niekuo neišskirtini, o vasaros metu, artėjant audroms, jų pasitaiko nemažai.

„Iš esmės šie debesys – gana paprasti. Nuotraukoje matyti Šiaurės Vakaruose besileidžianti saulė, o nuo Šiaurės link Pietų – atslenkantys audros debesys su arkiniais, atsikišusiais debesimis.

Jie labai gražiai apsišvietė ir taip susiformavo neįprastas debesų slinkimo ir saulės švietimo kampas. Toks vaizdinys iš tiesų yra gana retas“, – komentavo Gytis Valaika.

Toks sutapęs derinys, kuomet saulė, esanti prie horizonto, apšvietė arkinius debesis yra iš tiesų neįtikėtinas reginys. Nors tokie audros debesys, anot hidrometeorologo, nėra kažkuo ypatingi vasaros metus, tačiau toks saulės ir debesų susitikimas – ne itin dažnas reiškinys:

„Toks vaizdas – įdomus, nes ir spalvos labai greitai keitėsi, ir arkinio debesies struktūroje buvo galima įmatyti nosį ar veidą. Vėliau pasimatė ir tamsesnės formos, tad nors debesys ir neypatingi, bet saulėlydžio ir audros derinys buvo vaizdingas.“

Artimiausi orai

Orus Europos vakaruose ir centre lems aukšto slėgio sritis, šiaurėje ir rytuose slėgis bus žemas. Nuo Baltijos iki Adrijos taip pat ir kitur pietuose bus saulėta, kitur dangų dengs įvairaus storio debesys. Didžiojoje žemyno dalyje orai bus šilti ar net karšti, Rytų Europoje bus debesuota, lietinga, todėl ir vėsiau nei kitur. 

Praėjusią naktį dalis Lietuvos sulaukė gana gausaus lietaus. Vietomis bus lietaus iš pavienių debesų. Kai kur gali palyti smarkokai ir su perkūnija. Apie vidurnaktį lietus liausis, dangus giedrysis. Rytas bus saulėtas, vėliau vėl daug kur nupils trumpas vasariškas lietus su perkūnija.

Oro temperatūra artimiausią naktį atvės visur daugmaž vienodai, paryčiais vyraus 14–16 laipsnių šilumos, tiktai prie pat jūros bus apie 17–19 laipsnių. Oras šils iki 24–26 laipsnių šilumos, bet kur bus lietinga, gali būti keliais laipsniais vėsiau.

„Kitaip tariant, artimiausią parą – įprastos lietuviškos vasaros orai“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Penktadienio naktį lietaus tikimybė menka, bet vietomis suboluos rūkas. Dieną kai kur trumpai palis. Naktį atvės iki 13–15, dieną šils iki 25–27, prie jūros 20–22 laipsnių šilumos. Šeštadienį daug kur palis, vėl vietomis su perkūnija. Naktį atvės iki 14–16, dieną šils iki 22–24 laipsnių šilumos. Lietaus bus ir sekmadienį.

„Ką gi, Lietuvoje – įprasta lietuviška vasara“, – pastebi N. Šulija. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer