Milžiniškas sąskaitas už elektrą gavęs Žilvinas Žvagulis nebetiki valstybės pažadais: „Tfu ant jų“

Elektros kainos verčia susimąstyti ne tik smulkiuosius verslininkus, bet didžiąsias įmones, ar tikrai verta tęsti veiklą. Ne viena įmonė jau skelbia apie veiklos stabdymą ir praneša galvojančios apie užsidarymą.

Vienas tokių – dainininkas ir verslininkas Žilvinas Žvagulis, kuris kreipėsi į valdžią ir ragino pradėti kažką daryti, nes jeigu elektros kainos ir toliau augs – Žvagulis bus priverstas uždaryti savo šakočių kepyklą ir atleisti visus 20 čia dirbančių žmonių.

„Jeigu tu kepi į minusą, tai patys suprantat, kad į minusą niekas nenori dirbt. Aš nedirbsiu tada, nes ir prekybos centrai sakys prekiauti brangiau“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbėjo Ž. Žvagulis.

Dar prieš naujus metus Ž. Žvagulis už šakočių kepykloje sunaudotą elektrą mokėjo porą tūkstančių, bet kai pamatė, kokią sąskaitą jam už liepą suraitė elektros tiekėjas, negalėjo patikėti savo akimis. 

„Mes praėjusių metų spalį mokėjome tarp 2500 iki 3000, bet už liepą atėjo 8200. Tai ką aš žinau, bet žinau, kad aš toks ne vienas“, – sakė verslininkas.

Galvoja apie užsidarymą

Tokių kaip Ž. Žvagulis – tūkstančiai. Raseiniuose, vietos smulkūs verslininkai jau ruošia bankrotų iškabas. Sąskaitos už elektrą išaugo tiek, kad jie dirba tik tam, kad susimokėtų už elektrą.

„Jeigu taip toliau tęsis, tai teks užsidaryti greičiausiai. Nebegalime kelti kainų, jau viskas, jau ir taip vakar išgirdau pokalbį, kad klientas sako „iš kokio kosmoso mums čia tokias kainas lankstot, karbonadai po 9 eurus“. Visi skundžiasi, bet nėra iš ko, darbuotojai irgi reikalauja didesnių kainų“, – teigė kavinės Raseiniuose savininkas Tomas Michalkevičius.

„Už liepą 1943 eurai. Čia rekordas, niekada tiek nemokėjau, būdavo 500, o dabar va tiek. Jeigu tokios kainos bus ir tokias sumas kas mėnesį reikės mokėti, tai apie uždarbį nėra jokios kalbos“, – pritarė viešbučio Raseiniuose savininkė Aušra Skamarakaitė-Kalinauskienė.

Kavinėse, viešbučiuose jau dabar išjungti praktiškai visi prietaisai. Šaldytuvai, kondicionieriai, šviesos. Kepti karbonadus ant laužo – ne išeitis, malkos ir tos patapusios auksinėmis, kainuoja labai brangiai. 

„Viskas yra išjungta, yra taupumo režimas, skaičiuojama kiekviena kilovatvalandė, nes jeigu viskas būtų įjungta, tai šita kavinė greičiausiai neišgyventų“, – sakė T. Michalkevičius.

„Aš neįsivaizduoju, kaip išsilaikyti reikės, tikriausiai skolos pradės eiti. Nebus, iš ko mokėti. Tikrai nebus. Tu dabar lauki ir bijai“, – teigė A. Skamarakaitė-Kalinauskienė.

Tūkstančius reikia mokėti čia ir dabar

Kas įdomiausia, po 3–4 kartus išaugusias tūkstantines sumas už elektrą reikia sumokėti čia ir dabar. Negali net minties turėti apie bent minimalų vėlavimą, nes kitu atveju elektrą matysi kaip savo ausis.

„Mes parašėme laišką ESO, o jie atrašė, kad jeigu jūs nesumokėsite 25 dieną, tai mes jums atjungsime elektrą. Parašėme laišką, ar galite atidėti iki rugsėjo 4 dienos, gal galite skaičiuoti procentus netesybų. Jie atsakė, kad ne, to nebus ir viskas. Tai gerai, kad esu koncertuojantis žmogus ir galėjau atvežti koncertinių pinigų ir įmesti ESO“, – kalbėjo Ž. Žvagulis.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė žada pagalbą, žada pažerti nuolaidų ir mokesčių atidėjimų.

„Mes siūlome įvesti mokesčių atidėjimus, ką turėjome per COVID, kad VMI nepultų išsireikalauti tų mokesčių ir neišsimušinėtų, tai siūlome ir finansų ministerijai tartis dėl to“, – aiškino A. Armonaitė.

Tik vienas labai svarbus, bet… viskas tik po Naujų metų, kai bus naujas biudžetas. O dabar  – nėra iš ko.

„Pagalbos bus apyvartinėms, finansų ministerija parengė kitų metų biudžetą, tai laukiame ir patys to projekto, ir bus daugiau numatyta visokių dalykų, bet suprantame ir verslo problemas, tai dirbame“, – teigė A. Armonaitė. 

„Tegul jie neaiškina. Kai aš prašiau tos pagalbos, mes antrus metus tik dirbanti įmonė, tai niekas mums jos nesuteikė, o jeigu jie kalba, kad valstybėje labai lengvai prieinami tie dalykai, tai tfu ant jų“, – kalbėjo Ž. Žvagulis.

Pagalbos reikia čia ir dabar

Tačiau sprendimų reikia dabar. Jei valdžia leistų atidėti dalį elektros į skolą, tai leistų neužsidaryti ir dirbti, mokėti mokesčius, išlaikyti darbuotojus ir savo šeimas. 

„Tai jeigu jie nori, kad maži verslai gyventų, tai šiek tiek padėk man, atidėk man 30–40 procentų nuo tos sumos. Aš per 2 metus atsiųsiu tą vidurkį, tai padėkit man šiek tiek išsivynioti“, – aiškino dainininkas. 

„Galima svarstyti, bet čia ne tik mano pritarimo reikėtų, čia reiktų ir finansų ministerijos ir energetikos ministerijos pasiūlymų“, – atsakė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Energetikos ministras Dainius Kreivys labai neturi laiko, neturi laiko net įsiklausyti į bankrutuojančių žmonių prašymus, bėdas ir pasiūlymus, nes dabar reikia skubiai gelbėti į „Perlas energija“ tinklą įkliuvusius abonentus. Valstybės ir visų mokesčių mokėtojų sąskaita, o kitų milžiniškose elektros sąskaitose skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. 

„Bus spaudos konferencija“, – bėgdamas atsakė D. Kreivys. 

Daugiau žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20 val. per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer