Tragiškai žuvus 3-metei Anykščiuose skubiai įspėja visus: tai privalo žinoti kiekvienas

Savaitgalį Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjo skaudi žinia – Anykščiuose esančio SPA viešbučio baseine nuskendo vos 3 metų mergaitė. Manoma, kad mergaitė mirtinai susižeidė įkritusi į sūkurinę vonią. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įsivaikinimo tarnybos atstovė Rūta Karčiauskienė teigia, kad skaudūs ir tragiški įvykiai primena, jog nuo mažiausiųjų nuleisti akių negalima niekada.

Į Anykščiuose esantį SPA policija bei greitosios medicinos pagalbos medikai atskubėjo šeštadienio popietę. Deja, tačiau išgelbėti vos trejų metų mažylės gyvybės nepavyko, kadangi išvežus mergaitę toliau gaivinti į ligoninę, buvo konstatuota jos mirtis.

Dėmesio ir saugumo niekuomet nebus per daug

Toks panašus įvykis nėra pirmasis įvykęs šiemet, kuomet vandenyje nuskendo mažametis vaikas, tačiau, visgi tokios įvykusios nelaimės sukrečia daugumą Lietuvos žmonių bei priverčia susimąstyti.

Kalbėdama apie nutikusią tragediją, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įsivaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Panevėžio ir Utenos apskrityse Rūta Karčiauskienė reiškia užuojautą dukros netekusiems tėvams.

„Užjaučiame didžiulę asmeninę tragediją – vaiko netektį – išgyvenančius tėvus ir artimuosius.“

R. Karčiauskienė teigia, kad skaudūs ir tragiški įvykiai dar ir dar kartą primena, kaip yra svarbu nenuleisti akių nuo mažamečių vaikų.

„Mūsų mažiausieji dėmesio reikalauja visur ir visada, nežiūrint jokių aplinkybių – tai šeimos poilsio ar eilinė diena namuose.

Ypatingos tėvų, suaugusiųjų atidos reikalauja aplinkos įvertinimas – įsitikinkime, kad priėjimas prie vandens telkinio ar baseino nėra slidus, kad nekyla pavojus paslysti ir įkristi, ir nė akimirkai vaiko nepalikime be priežiūros“, – sako ji.

Anot Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įsivaikinimo tarnybos atstovės, suaugusieji turi atminti, kad vandenyje mažiausieji gali maudytis tik su gelbėjimosi liemenėmis, o vaikams iki 5 metų amžiaus reikėtų užvilkti specialias liemenes, turinčias galvos atramas:

„Jas derėtų vaikams vilkėti ir būnant baseino patalpose, prie vandens, nes ten, kur vanduo, visuomet yra pavojus pargriūti, paslysti ir įkristi į jį.“

Neretai vaikai iš prigimties būna judrūs, smalsūs ir linkę tyrinėti, tad būtent dėl jų noro ištyrinėti aplinką ir joje pažaisti, būtina pasirūpinti vaikų saugiu poilsiu atvykus į bet kurią naują vietą ar būnant ir įprastoje savo aplinkoje.

„Apsižvalgykime ir įvertinkime, ar namai ir aplinka yra saugi, ar saugūs vandens telkiniai, ar saugios durys ir langai, šuliniai, varteliai ir technika, ar saugu viskas, kas gali patraukti vaiko dėmesį.

Tėvai visuomet turėtų išlikti budrūs ir nuolat galvoti apie vaikų saugumą, nes dėmesio vaikui ir jo saugumui negali būti per daug“, – įspėja pašnekovė.

Skaudi nelaimė

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė, kad policija ir medikai į Anykščiuose esantį SPA centrą atskubėjo šeštadienį prieš vidurdienį.

„Vakar, lapkričio 5 d. apie 11 val. 30 min. policija gavo pranešimą, kad Anykščiuose, Vilniaus g. baseine galimai skendo mergaitė, gimusi 2019 metais“, – tą kartą kalbėjo policijos atstovė Asta Šuminienė.

Trimetė, pasak Utenos apskrities policijos atstovės, buvo su tėvais.

„Mergaitė buvo gaivinama įvykio vietoje, o, atvykus greitosios medicinos pagalbos medikams, mergaitė buvo išvežta į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę, kurioje 12 val. 45 min. buvo konstatuota mergaitės mirtis“, – nurodė A. Šuminienė.

Daugiau įvykio aplinkybių policija neskelbė.

„Dėl šio įvykio Utenos apskrities vyriausiame komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti“, – komentavo policijos atstovė.

 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer