Vilniuje paaugliai svaiginasi žiurkių nuodais: gydytoja kreipiasi į tėvus

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 22-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šį kartą kviečiame diskutuoti žiauria, viena baisiausių temų, su kuria susidūrė labai daug Lietuvos tėvų, ir, ko gero, ateityje susidurs dar daugiau. Priklausomybės narkotikams, alkoholiui ir kitoms medžiagoms.

Tinklalaidės svečiai: tėtis, treneris, lektorius, sveikos gyvensenos šalininkas Ignas Bakėjus ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Veslava Žukovskaja.

Nuo ko viskas prasideda? Kaip padėti vaikui? Ar įmanoma jį apsaugoti nuo priklausomybių?

Gydytojos žodžiai neramina

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Veslava Žukovskaja atvira:

„Vaikai į veipus (elektronines cigaretes – aut. past.) susipila viską. Veipas nėra tiktai nikotininis reikalas, vaikai pila į juos, kas tik šauna į galvą: žiurkių nuodai, kanapės, neaiški chemija, sintetiniai narkotikai, kurių niekas nematė ir apie kuriuos niekas nežino.“

Pasekmės, vaikui pavartojus šių chemikalų, anot gydytojos, – visada neaiškios.

Rūkė žiurkių nuodus

„Klausiant vaikų, ko jie tikisi, pildami tokią baisią chemiją, nė vienas negalėjo atsakyti“, – sako gydytoja V. Žukovskaja. 

Tačiau medikai daro prielaidą, kad žiurkių nuodus vaikai pila norėdami pailginti sukeliamą euforiją.

Tačiau euforijos jokios nėra: vaikai į skyrių atvežami su panikos atakomis, nusivėmę, beveik – komos būsenos. Žiurkių nuodų sukelta „euforija“ – vienintelė: jie sutrikdo vaiko kraujo krešėjimo sistemos veiklą.

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. Laidą antradieniais 19 val. rasite ir naujienų portale tv3.lt bei 10 val. šeštadieniais TV3 televizijos „YouTube“.

Tinklalaidės ištrauką rasite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer